Ватерполо

Ватерполо

italija-vater
Ватерполо

Ватерполо селекцијата на Италија го врати светскиот трофеј на Апенините по пауза од осум години, откако денеска во големото финале ја победи репрезентацијата на Шпанија која беше неуспешна и во својот втор обид да дојде до најпрестижната титула. ...
srb-spa-final
Ватерполо

Триесет и третото европско првенство во ватерполо стигна до самиот крај, а во Барселона вечерва беа одиграни последните натпревари од овој континентален собир. Во неизвесна финална борба, силите ги пресметаа бранителот на трофејот Србија и домаќинот Шпанија. Натпреварот ...
Baknez Srbija Hrvatska
Ватерполо

Вчерашното полуфинале на Европското првенство во ватерполо меѓу Србија и Хрватска изоболуваше со многу инциденти, а донекаде и со чудни моменти. Србија ја победи Хрватска со 9:7 и ќе игра во финалето со Шпанија, а мечот беше проследен ...
hrvatsa-holandija
Ватерполо

Србија ја победи Хрватска со 9:7 во полуфиналето на Европското првенство во ватерполо и на тој начин ја прекина негативната серија против најголемиот ривал. „Делфините“ постојано имаа водство против хрватските ривали и заслужено се најдоа во финалето на ...
vaterpolo-partizan
Ватерполо

Натпреварот од регионалната ватерполо лига меѓу Јадран и Партизан немаше посебно резултатско значење, но донесе еден уникатен погодок во режија на гостински играч. Се работи за грузискиот ватерполист Давид Кикалешвили кој успеа да направи атракција асистирајќи си самиот ...
Water-Polo-Balls
Ватерполо

Ватерполо натпреварот меѓу Војводина и Црвена Звезда било прекинато на две секунди до крајот, откако еден навивач на домашниот тим го турнал судијата во базенот. Во самиот финиш Црвена Звезда израмнила на 7:7, а очигледно незадоволниот навивач, го ...
Sandro-Sukno1
Ватерполо

Ватерполо спортот може да претрпи голем удар ако се исполнат најавите на докторите кои последни го прегледуваа Сандро Сукно. На хрватскиот репрезентативец кој неодамна беше прогласен за најдобар светски ватерполо играч, му се дијагностицирани проблеми со срцето уште ...
hrvatska1
Ватерполо

Хрватската ватерполо репрезентација победи во финалето на Светското првенство и тоа против домаќинот Унгарија со резултат 8:6. Откако во полуфиналето остварија голема победа над Србија, Хрватите стигнаа до уште еден триумф против голем ривал, а тоа е Унгарија ...
Savic tucak
Ватерполо

Ситни детали, ама со големо значење се случија на крајот натпреварот од полуфиналето на СП во ватерполо помеѓу Србија и Хрватска, кога српскиот и хрватскиот селектор се поздравија и го воодушевија целиот регионот. Ивица Туцак го надмудри Савиќ ...
hrvatska-vaterpolo
Ватерполо

Хрватската ватерполо репрезентација успеа да ја прекине негативната серија во меѓусебните дуели со големиот ривал Србија и вечерва славеше со 12:11 во полуфиналето на Светското првенство во Унгарија. „Баракудите“ чекаа цели седум години за да го победат актуелниот ...