Одбојка

Одбојка

nikola
Одбојка

Капитенот на македонската одбојкарска репрезентација, Никола Ѓоргиев пред неколку денови се врати од Германија откако официјално беше завршена сезоната, па сега од карантин од родната Струмица испрати порака до нашата јавност и нашите граѓани по повод пандемијата коронавирус. Ѓоргиев порача дека ...
niko-kolegi-zadovolstvo
Одбојка

Никола Ѓоргиев и Фридрихсхафен ја прокнижија третата победа во низа во Бундеслигата со што потврдија дека лошиот период во шампионат е веќе зад нив, односно е минато. Во рамките на 19. коло Фридрихсхафен како гостин беше подобар од ...
niko blok
Одбојка

Фридрихсхафен на македонскиот репрезентативец Никола Ѓоргиев дојде до важна победа во 18. коло во првата лига на Германија. Ѓоргиев со своите колеги славеше над Унтерахинг со 3-1 сетови, тим кој е еден од конкурентите на Фридрихсхафен за второто ...
niko akcija
Одбојка

Германскиот прволигаш Фридрихсхафен за кого настапува Никола Ѓоргиев доживеа пораз од фаворизираниот Закса Кенџежин-Кожле во последниот меч од групната фаза во Лигата на шампионите. Најдобриот тим во групата Е доминираше и со 3-0 (25:21, 25:21, 25:22) дојде до ...
niko blok
Одбојка

Германскиот прволигаш Фридрихсхафен за кого настапува Никола Ѓоргиев не успеа да направи изненадување и да слави на гостувањето кај Роселаре во рамките на 5. коло во Лигата на шампионите. Ѓоргиев и другарите доживеаа пораз од 3-1 во сетови ...
odbojka
Одбојка

Одбојкарската репрезентација на Македонија ги доби ривалите за циклусот на квалификациите за пласман на Европското првенство кое во 2021 година ќе се одржи во Полска, Чешка, Естонија и Финска. Ние ќе се обидеме по вторпат во нашата историја да ...
fridrishafen
Одбојка

Македонскиот репрезентативец, Никола Ѓоргиев блескаше на дуелот против Нецхоперс, но таа негова партија не беше доволна за Фридрихсхафен да обезбеди победа пред домашните гледачи на мечот од 16. коло во Бундеслигата. Домаќините загубија со 3-1 во сетови со ...
niko
Одбојка

Фридрихсхафен на Никола Ѓоргиев претрпе пораз од Франкфурт од 3-1 во сетови во мечот од новата рунда во Бундеслигата. Домашниот тим доминираше на оваа средба, па лесно поведе со 2-0 откако ги реши истите со 25-19, 25-18. Гостите ...
niko so trenerot
Одбојка

Капитенот на нашата одбојкарска репрезентација, Никола Ѓоргиев беше меѓу најдобрите поединци во победата на Фридрихсхафен над Војводина од 3-2 во средбата од 4. коло во Лигата на шампионите. Ова беше супер интересна средба во која српскиот претставник водеше два пати ...
niko
Одбојка

Составот на Фридрихсхафен доживеа шокантен на гостувањето кај Елтман, тим кој се наоѓа на последното место на табелата во Бундеслигата. На хартија Никола Ѓоргиев и неговите соиграчи беа огромни фаворити, меѓутоа на теренот тоа не го оправдаа и ...