Одбојка

Одбојка

vase mihailov
Одбојка

Македонските одбојкари го претрпеа третиот пораз на Европското првенство и тоа против фаворизираниот состав на Русија. Актуелниот европски првак беше пресилен за нашиот национален тим кој му даде вистински отпор само во третиот сет. Имено првите два сета ...
mkd
Одбојка

Одбојкарската репрезентација на Македонија го претрепе и вториот пораз на Европското првенство и тоа од селекцијата на Турција која денеска во Љубљана не победи со 3-0. Ние одигравме два рамноправни први сета, но одново во клучните моменти противникот ...
milev-madjunkov
Одбојка

Македонската одбојкарска репрезентација доживеа пораз од Финска од 3-1 во првиот меч на Европското првенство. Во дебитанскиот меч на оваа сцена нашите одбојкари одиграа квалитетно, борбено против далеку поискусниот и пореномиран противник, но во секој сет решаваа нијанси ...
makedonija
Одбојка

Македонската одбојкарска репрезентација со победа и пораз ги заврши двата пријателски натпревари против Австрија по што се упати во Марибор каде ги прави последните подготовки пред да се пресели во Љубљана каде ја очекува историскиот настап на Европското ...
Makedonija-Svedska
Одбојка

Македонската одбојкарска репрезентација доживеа пораз од Австрија на последниот тест пред настапот на Европското првенство. Нашите одбојкари не успеаа да го повторат вчерашното издание против истиот противник (3-0), односно денеска Австријците беа на повисоко ниво и со 3-1 ...
makedonija
Одбојка

Одбојкарската репрезентација на Македонија славеша над Австрија со 3-0 во првиот од двата натпревари кои ги играме со овој противник пред историскиот настап на Европското првенство. Избраниците на селекторот Никола Матијашевиќ интересно сите три сета во Сент Полтен ...
odbojka pres
Одбојка

Остануваат само уште неколку денови до почетокот на Европското првенство во одбојка на кое ќе учествува и нашиот национален тим кој е дел од групата во Словенија заедно со домаќинот, Белорусија, Финска, Русија и Турција. Селекторот Никола Матијашевиќ ...
mkd
Одбојка

Македонската одбојкарска репрезентација ја победи Бугарија и го освои третото место на 43. издание на традиционалниот меморијален турнир „Бранко Хаџииљоски – Чајка”. Нашио одбојкари го заборавија вчерашниот пораз од Украина и денеска славеа со 3-0 (25-23, 25-21, 25-19) во ...
makedonija-ukraina
Одбојка

Македонската одбојкарска репрезентација доживеа пораз од Украина од 3-1 во првиот меч на 43-тото издание на традиционалниот турнир „Бранко Хаџииљоски – Чајка“ кој оваа година се одржува во Скопје. Сите четири сета беа израмнети, но гостите од Украина подобро ...
kaevski-ofm
Одбојка

Во деновите кога македонската одбојкарска репрезентација се подготвува за најважниот настан, или поточно, историскиот настап на Европското првенство, членовите на најсилниот состав и Федерацијата се соочија со срамно недоразбирање, а истото денеска мораше да го објаснување и претседателот ...