Одбојка

Одбојка

francija-odbojka
Одбојка

Франција е освојувач на Светската лига во одбојка во машка конкуренција, откако во финалето беа подобри од домаќинот Бразил во пет сета со 21:25, 25:15, 25:23, 19:25, 15:13. Ова е веќе петто загубено финале за Бразил во последните ...
brazil-odbojka
Одбојка

Репрезентациите на Бразил и Франција ќе се борат за златниот медал во Светската лига во одбојка во машка конкуренција. Во полуфиналните пресемтки, Бразил беше подобар од САД во четири сета со 25:20, 23:25, 25:20 и 25:19, а идентично ...
Odbojkarska reprezentacija 1
Одбојка

Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски, денес организираше прием за одбојкарите кои во своето трето финале на одбојкарската Европска лига по трет пат го освоија сребрениот медал. Тој лично им честиташе и им посака идната ...
odbojkarska reprezentacija
Одбојка

Македонските одбојкари и оваа години не успеаа да дојдат до врвот и златото во Европската лига иако одново дојдоа до завршниот меч за титулата. „Спартанците“ во 2015 години загубија од Словенија, во 2016 налетавме на Естонија, а пак ...
mkd
Одбојка

Македонските одбојкари и оваа години не успеаа да дојдат до врвот и златото во Европската лига иако одново дојдоа до завршниот меч за титулата. „Спартанците“ во 2015 години загубија од Словенија, во 2016 налетавме на Естонија, а пак ...
makedonija
Одбојка

И трета година по ред македонската одбојкарска репрезентација остана без првото место и златото во Европската лига со тоа што овој пат на патот ни застана селекцијата на Украина која во финалниот меч на завршниот турнир во Данска ...
mk
Одбојка

Македонските одбојкари вчера направија сензационален пресврт со кој се пласираа во големото финале во Европската лига, но денеска за жал немаа сили да изрежираат ново чудо откако многу лесно им дозволија на Украинците да поведат со 2:0 во ...
niko
Одбојка

Македонската одбојкарска репрезентација и трета години во низа ќе игра во финалето на Европската лига. Нашиот одбојкари играат за чиста десетка во оваа сезона, имаат перфектен учинок седум од седум и се на чекор од остварување на сонот, ...
makedonija-odbojka
Одбојка

Македонските „спартанци“ го избраа потешкиот пат за пласман во големото и толку посакувано финале во Европската лига, но најважно е што нашите одбојкарски херои на крајот успеаја невозможното да го направат возможно и да се вратат по негатива ...
baltic
Одбојка

Одбојкарската репрезентација со максимални шест победи на турнирите во Скопје и Тирана ја заврши првата фаза во Европската лига и обезбеди полуфинале на завршниот турнир кој ќе се одржи во Данска. Последниот триумф го остваривме над Албанија на ...