Одбојка

Одбојка

mk
Одбојка

Македонската одбојкарска репрезентација со победа на гостувањето во Косово од 3-1 го започна својот настап во Сребрената Европска лига. На избраниците на Травица им требаше еден сет да се запознаат со противникот и да влезат во посакуван ритам, поточно ...
travica
Одбојка

Искусниот Љубомир Травица е новиот предводник на машката одбојкарска репрезентација. Ова е изборот на Одбојкарската Федерација на Македонија која одлучи Травица да го наследи Драгутин Балтиќ, односно да ги води „спартанците“ во сребрената Европска лига како и во квалификациите за Европското првенство. ...
mk
Одбојка

Во седиштето на европската одбојкарска федерација (ЦЕВ) во Луксембург денеска беше одржан состанок на сите 26 членки при што беше официјализиран новиот систем кога е во прашање Европската лига. Како во машка така и во женска конкуренција ќе ...
zarko_ristoski
Одбојка

Поранешниот селектор на македонската одбојкарска репрзентација, Жарко Ристовски пронајде нов ангажман и во наредната сезона ќе води екипата од Либан. Станува збор за составот на Танурине на кој Ристоски ќе се обиде да му донесе успеси. -Среќен сум ...
mk
Одбојка

Македонската одбојкарска репрезентација денеска во Луксембург ги дозна противниците за квалификациите за Европското првенство во 2019 година на кое домаќини ќе бидат четири земји Франција, Холандија, Словенија и Белгија. „Спартанците“ за ривали во групата Ф ги добија Унгарија, ...
rusija-EP
Одбојка

Одбојкарската репрезентација на Русија е нов европски шампион во машка конуренција. Русите вечерва во големото финале во Краков ја совладаа Германија со 3:2 во сетови во максимално неизвесен натпревар на кој и двете селекции имаа свои одлични моменти. ...
Milenkoski-Turcija1
Одбојка

Турската машка одбојкарска репрезентација не успеа да го изненади фаворитот Италија во осминафиналето на Европското првенство во Полска и загуби со 3:0 на денешниот меч одигран во Катовице. Македонскиот стручњак Јошко Миленкоски направи одличен резултат со турскиот национален ...
Josko-Milenkoski-Turcija
Одбојка

Најистакнатиот македонски одбојкарски стручњак, Јошко Миленкоски, денеска (17:30) ќе се обиде да ја одведе Турција до историски пласман во четвртфиналето на Европското одбојкарско првенство во Полска. Противник на Турците им е секогаш квалитетната репрезентација на Италија која зад ...
nikola gjorgjiev odbojka vs danska 2016
Одбојка

Капитенот на македонската одбојкарска репрезентација, Никола Ѓорѓиев, денеска пристигна во Варшава каде во понеделник официјално ќе биде промовиран како нов член на полскиот прволигаш ОНИКО Варшава. Лидерот на нашиот национален тим досега настапуваше за Раднички, Форли, Мили Пјанго, ...
Luca-Marcos-Milinkovic
Одбојка

Голема трагедија се случи во семејството на прославениот аргентински одбојкар Маркос Милинкович, чиј малолетен син вчера го загубил животот додека бил на одмор на островот Брач во Хрватска. Лука се удавил на 13-годишна возраст, а иако на плажата ...