Поврзете се со нас

Одбојка

Топ 10 мајстории: Најубавите поени на Македонија на ЕП (ВИДЕО)

Објавено

на

Македонската одбојкарска репрезентација го заврши настапот на Европското првенство, но овој шампионат донесе многу позитивни моменти за нас и испишување на историја со пласманот во осминафиналето.

Две победи забележавме на турнирот кој пак го завршиме со осминафинале против моќната Италија во Бари каде одигравме еден рамноправен сет.

Од оваа приказна на нашата селекција одбрани се најдобрите десет поени, па во продолжение уживајте во мајсториите во режија на Маџунков, Ѓоргиев, Милев, Љафтов и Деспотовски.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни