Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Винисиус Жуниор: Ова е Реал Мадрид, ние секогаш веруваме!

Објавено

на

foto:twitter.com/FabrizioRomano

Реал Мадрид го победи Баерн Минхен со 2-1 и ќе игра во големото финале на Лигата на шампионите каде за ривал ќе го има составот на Борусија Дортмунд кој вчера славеше над Пари Сен Жермен.

Уште една волшебна ноќ на „Бернабеу“: Реал со голем пресврт до билет за финалето во ЛШ (ВИДЕО)

„Кралевите“ беа пред елиминација, губеа со 1-0 до самата завршница кога Хоселу од 88 до 91 минута постигна два гола и донесе пресврт за триумф и место на „Вембли“.

-Ова е Реал Мадрид, ние секогаш веруваме, -истакна Винисиус Жуниор кој беше прогласен за играч на натпреварот.

-Едноставно е магично да се игра за овој тим, на овој стадион и да се прави тоа толку пати. Ова е само уште еден пример, бидејќи секогаш веруваме во себе, можеме да победиме. Знаеме дека можеме да ја направиме разликата, без разлика на се, -додаде Бразилецот.

Финалето е закажано за 1 јуни.

Cup tree provided by Sofascore
Реклама
Реклама
Реклама

Популарни