Поврзете се со нас

Балкан

Барди забележа асистенција, Трабзонспор обезбеди финале во Купот на Турција (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/Trabzonspor

Екипата на Трабзонспор за која настапува македонскиот репрезентативец Енис Барди ќе се бори за трофејот во Купот на Турција.

Трабзонспор славеше со 4-0 на вечерашниот реванш со Карагумрук и со вкупно 7-2 се пласираше во големото финале во кое ќе се соочи со Бешикташ.

Барди беше стартер и беше активен до 82 минута, односно во ова славје учествува со асистенција при погодокот на Фунтас во 69 минута.

Останатите голови беа дело на Онуачу и Бозок (2).

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни