Промоции

Промоции

sportlifenagradnaigra
Промоции

Започна акцијата на Sport Life „Навиваме заедно“. Играчите на Sport Life ќе се натпреваруваат за пакет-аранжман за двајца во Виена на Европското првенство во ракомет (мажи) – ЕУРО 2020. „Сè е подготвено да навиваме заедно за нашата ракометна ...
goodgame1 esport
Промоции

Македонската престолнина Скопје за прв пат ќе биде домаќин на најголемиот регионален Б2Б eСпорт настан – Good Game кој ќе се оддржи под покровителство на Samsung. После Загреб, Белград, Љубљана, Берлин…и Скопје на 24 октомври оваа година ќе ...
pivara us ambasador 2019
Промоции

Во рамки на својата прва посета на Пивара Скопје, амбасадорката на САД, Кејт Мари Брнз се запозна со процесот и долгата традиција на производство на пиво, а беше и во обиколка на постројката која два пати го доби ...
Skopsko IPL 9
Промоции

Најновиот производ на Пивара Скопје се вика СКОПСКО ИПЛ и е тука да ви даде нешто повеќе – повеќе вкус, повеќе мирис, повеќе арома! Секоја голтка од ова пиво ќе ве однесе на пат низ трите континенти кадешто ...
Tipster_kup
Промоции

Членовите на СЛ клубот со своите типувања регистрирани на СЛ клуб картичката ќе се натпреваруваат сè до 30 мај, по што ќе се комплетира листата на финалистите кои ќе се натпреваруваат од 10 до 30 јуни, за главната ...
6 rodenden 6 knigi
Промоции

Спортскиот портал „Дерби“ и оваа година скромно го одбележува својот роденден на 27 февруари со доделување на книги на своите читатели и фанови. За нашиот шести роденден во соработка со „Арс Либрис“ одлучивме да подариме неколку парчиња од ...
gruper
Промоции

Grouper доделува карти за UEFA Champions League Grouper слави 8 години со голема Наградна Игра Grouper ја продолжува роденденската забава со гемификација и награди Започна најголемата Grouper роденденска наградна игра ________________________________________________________________________ Grouper.mk оваа година направи вистинска “онлајн забава” ...
14 godini SPOTSKO RADIO 90,3
Промоции

Спортското радио 90.3 фм, како единствено специјализирано спортско радио во регионот, веќе 14 години опстојува во македонскиот етер. Денеска, 22 февруари одбележуваме уште една успешно завршена етапа од нашата мисија, да го доближиме спортот до сите генерации. Мала, ...
Zoran Mihajlov so knigata
Промоции

Со невообичаено голема концентрација на врвни спортисти и некогашни шампиони, новинари, коментатори и љубители на спортот, денеска во Скопје беше промовирана книгата „Спортски стории: записи, настани и сеќавања“ од доајенот на македонското спортско новинарство, Зоран Михајлов. Книгата е во ...
zoki mihajlov
Промоции

Љубителите на спортот во Македонија наскоро ќе имаат можност во своите раце да ја држат книгата „Спортски стории: записи, настани и сеќавања“ од доајенот на македонското спортско новинарство, Зоран Михајлов. Своевидните мемоари се во издание на „Арс Либрис“, ...