Поврзете се со нас

Одбојка

Ѓоргиев лидер, АЦХ Љубљана со победа ја започна одбраната на титулата

Објавено

на

foto:twitter.com/ACHVolley

АЦХ Волеј Љубљана на македонскиот репрезентативец, Никола Ѓоргиев со победа над Крка ја отвори новата сезона во словечниот шампионат.

Бранителот на пехарот славеше со 3-0 во сетови и тоа со 25/21, 25/18 и 27/25. Ако првите два сета беа рутунски, третиот беше вистински предизвик за Никола и колегите кои мораа добро да се потрудат, да се испотат и на тој начин да го затворат натпреварот.

Нашиот ас беше лидер и со 12 поени беше најефикасен на теренот.

Наредниот лигашки предизвик за АЦХ Волеј Љубљана е против Триглав на 19 октомври.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни