Одбојка

Одбојка

makedonija
Одбојка

Македонската машка одбојкарска репрезентација остана на 21 позиција на последното рангирање на европската „куќа на одбојката” (ЦЕВ). Нашите одбојкари и оваа година имаа одличен настап во Европската лига, меѓутоа пад паднаа на тој последен финален испит со тоа ...
Veronica Angeloni
Одбојка

Вероника Анџелони е репрезентативка на Италија и една од најубавите одбојкарки во светот. Иако настапува надвор од Италија, таа секогаш ги следи фудбалските натпревари кога игра Јувентус. Анџелони во последната изјава за медиуми изјави како  голем фан на Јувентус ...
francija-odbojka
Одбојка

Франција е освојувач на Светската лига во одбојка во машка конкуренција, откако во финалето беа подобри од домаќинот Бразил во пет сета со 21:25, 25:15, 25:23, 19:25, 15:13. Ова е веќе петто загубено финале за Бразил во последните ...
brazil-odbojka
Одбојка

Репрезентациите на Бразил и Франција ќе се борат за златниот медал во Светската лига во одбојка во машка конкуренција. Во полуфиналните пресемтки, Бразил беше подобар од САД во четири сета со 25:20, 23:25, 25:20 и 25:19, а идентично ...
Odbojkarska reprezentacija 1
Одбојка

Директорот на Агенцијата за млади и спорт, Дарко Каевски, денес организираше прием за одбојкарите кои во своето трето финале на одбојкарската Европска лига по трет пат го освоија сребрениот медал. Тој лично им честиташе и им посака идната ...
odbojkarska reprezentacija
Одбојка

Македонските одбојкари и оваа години не успеаа да дојдат до врвот и златото во Европската лига иако одново дојдоа до завршниот меч за титулата. „Спартанците“ во 2015 години загубија од Словенија, во 2016 налетавме на Естонија, а пак ...
mkd
Одбојка

Македонските одбојкари и оваа години не успеаа да дојдат до врвот и златото во Европската лига иако одново дојдоа до завршниот меч за титулата. „Спартанците“ во 2015 години загубија од Словенија, во 2016 налетавме на Естонија, а пак ...
makedonija
Одбојка

И трета година по ред македонската одбојкарска репрезентација остана без првото место и златото во Европската лига со тоа што овој пат на патот ни застана селекцијата на Украина која во финалниот меч на завршниот турнир во Данска ...
mk
Одбојка

Македонските одбојкари вчера направија сензационален пресврт со кој се пласираа во големото финале во Европската лига, но денеска за жал немаа сили да изрежираат ново чудо откако многу лесно им дозволија на Украинците да поведат со 2:0 во ...
niko
Одбојка

Македонската одбојкарска репрезентација и трета години во низа ќе игра во финалето на Европската лига. Нашиот одбојкари играат за чиста десетка во оваа сезона, имаат перфектен учинок седум од седум и се на чекор од остварување на сонот, ...