Одбојка

Одбојка

mk tajm aut
Одбојка

Македонските одбојкари уште пред два дена го осигураа пласманот на Ф4 турнирот во Европската лига, но наместо опуштање, нашите репрезентативци уште еднаш покажаа и докажаа дека се големи професионалци и со максимален учинок од шест победи во шест ...
mk
Одбојка

Македонските одбојкари се единствена репрезентација која нема пораз во Европската лига, се надеваме дека тој тренд ќе остане и понатаму така. Денес во Тирана се игра последното коло од групата А, каде нашите момци веќе го обезбедија првото ...
mk
Одбојка

Македонската одбојкарска репрезентација ја продолжи низата на победи во Европката лига и денеска со чисти 3-0 беше совладан националниот тим на Азербејџан. „Црновено-жолтите“ до втората победа на турнирот во Тирана, вкупно петта во групата А дојдоа по 80 ...
mk
Одбојка

Македонската одбојкарска репрезентација продолжи со импресивните игри и на вториот турнир во ракмките на Европката лига и попладнево со 3-0 ја збриша Шведска во Тирана. „Спартанците“ одиграа доминатни два сета (25-16, 25-22), а пак во третиот по голема ...
mk tajm aut
Одбојка

Македонската одбојкарска репрезентација со перфектен учинок од три победи го затвори првиот турнир во Скопје во рамките на Европската Лига. Во СРЦ „Кале“ по Азербејџан (3-0) и Албанија (3-0) падна и селекцијата на Шведска со 3-1. Скандинавците го ...
darko angelovski
Одбојка

Македонската одбојкарска репрезентација ја запиша и втората победа на турнирот во Скопје во рамките на Европската лига со тоа што овој пат наша жртва беше селекцијата на Албанија. По вчерашниот триумф со 3-0 над Азербејџан нашите одбојкари денеска ...
radost po danska 2016
Одбојка

Македонската одбојкарска репрезентација тргна фуриозно во новото издание на Европската лига и на првиот меч во турнирот во Скопје ја победи селекцијата на Азербејџан со 3-0 во сетови. Нашите одбојкари комплетно го контролираа натпреварот, го надиграа ривалот со ...
radost po danska 2016
Одбојка

Одбојкарската федерација на Македонија го назначи Словенецот Драгутин Балтиќ за нов предводник на машката сениорска репрезентација. Тој доаѓа на местото на Николај Желјасков и ќе ја води нашата селекција во овогодинешниот циклус на натпреварувања во ЦЕВ Европска Лига.  ...
nikola gjorgiev
Одбојка

Капитенот на македонската одбојкарска репрезентација, Никола Ѓоргиев по успешната епизода во Торај Ероус и двојната круна реши да ја напушти Јапонија и веќе се знае која ќе биде неговата следна дестинација. Тој од Далечниот Исток се враќа на ...
josko-milenkoski
Одбојка

Најтрофејниот македонски одбојкарски стручњак, Јошко Миленкоски, во новата сезона ќе го предводи турскиот клуб Зиратбанк. Миленкоски од сезоната 2011/12 беше тренер на Мили Пјанго, со кого последнава сезона стигна до четвртфиналето на турскиот плејоф, а истовремено е и ...