Мото ГП

Мото ГП

markez-asenn
Мото ГП

Трката за Големата награда на Холандија понуди се што може да посака еден голем фан на мотоциклизмот, бидејќи големите ѕвезди во Мото ГП класата ова попладне се погрижија за вистински спектакл кој не ги остави љубителите да земат ...
markez-asen
Мото ГП

Марк Маркез оваа сезона само еднаш ја освои пол-позицијата на претходните трки, но и таа му беше одземена откако во Тексас го попречи Маверик Вињалес во летечкиот круг за што беше казнет за три стартни позиции. Случувањата од ...
Photo credit: Ducati Corse Press
Мото ГП

Хорхе Лоренцо освои втора победа во низа по долгиот пост што го имаше со трансферот во Дукати. Иронично, овие победи на возачот од Палма де Мајорка доаѓаат откако тој пред десетина дена објави дека се сели во Хонда. ...
Photo credit: Ducati Corse Press
Мото ГП

На Хорхе Лоренцо му беа потребни 18 месеци за да стигне до првата победа како член на Дукати, но две недели по големата победа на Муџело, шпанскиот возач покажа дека е во фантастична форма и денеска во Каталонија. ...
gasol-honda
Мото ГП

Хорхе Лоренцо беше најбрз на Монтмело и ја освои пол-позицијата во пресрет на утрешната Мото ГП трка во Каталуња, а позитивен гостин на денешните квалификации во Барселона беше и легендарниот шпански кошаркар Пау Гасол. Гасол е голем вљубеник ...
andreas-perez
Мото ГП

Монтмело важи за една од најтешките и најкомплицирани патеки во светот поради тоа што проекцијата на истата е мешавина на Ф1 патека и патека за мотоциклизам, а во последните неколку години, за жал патеката во Каталуња полека се ...
pedrosa-mark
Мото ГП

Ова утро во мото јавнсота на големо се рашири веста дека Дани Педроса после 18 години ќе стави крај на својата етапа како член на Репсол Хонда, тим од кој добиваше поддршка во мотоциклизмот уште во најмалите категории. ...
dani-pedrosa-argentina-action-motogp-2018
Мото ГП

Од таборот на Мото ГП тимот на Репсол Хонда потврдија дека ќе се разделат со Дани Педроса по крајот на тековната сезона. Јапонскиот тим се реши на ваков потег по слабите настапи на Шпанецот оваа сезона и уште ...
lorenco-mugelo
Мото ГП

Пол-позицијата на Валентино Роси во вчерашните квалификации беше најдобра најава за спектакуларна трка денеска на Муџело, но сепак наместо славје на големиот шампион, на крајот најзадоволни беа домашните фанови на Дукати. Хорхе Лоренцо извозе трка како во своите ...
markez-rossi-pozadina
Мото ГП

Вистинските фанови на мотоциклизмот останаа во шок откако медиумите објавија фотографија од „гробот“ на Марк Маркез, кој непознати лица го аранжирале во кампот кој се наоѓа веднаш до патеката Муџело, каде викендов се вози трка од Мото ГП ...