Мото ГП

Мото ГП

markez-rossi-pozadina
Мото ГП

Марк Маркез ја продолжи својата неверојатна доминација на патеката во Остин и стигна до шестата последователна победа на трката за Големата награда на Америка, а со оглед на тоа што наиде на многу критики и две казни во ...
markez-ostin1
Мото ГП

Марк Маркез доби казна од три стартни позиции поради непрописно попречување на Маверик Вињалес за време на вчерашните квалификации, но тоа очигледно како само да го мотивираше да го покаже своето најдобро издание на својата омилена трка. Актуелниот ...
markez-kaciga
Мото ГП

Дирекцијата на трката уште за време на квалификациите јасно стави до знаење дека сомнителниот потег на Марк Маркез ќе биде под истрага, а неколку часа по завршувањето на возбудувањата на патеката во Остин, пристигна официјално соопштение во кое ...
markez-vinjales
Мото ГП

Марк Маркез беше исклучително добар и убедливо најбрз во квалификациите за Големата награда на Америка, но сепак поради својот темперамент повторно си направи проблеми поради кои сега може да ја загуби пол позицијата која ја освои. Спорен во ...
mark-ostin
Мото ГП

Марк Маркез во изминативе пет години апсолутно доминираше на патеката во Остин која без никаков сомнеж е негова омилена во Мото ГП календарот, а својата беспрекорност во Америка ја продолжи и на денешните квалификации на кои еднставно немаше ...
rosi-markez
Мото ГП

Натпреварувачите во Мото ГП шампионатот се подготвуваат за трката во САД, но организаторот „Дорна“ организирал состанок на комисијата за безбедност на која присуствувале и Валентино Роси и Марк Маркез. Ривалите имаа директен контакт на трката во Аргентина, по ...
markez-brif
Мото ГП

Валентино Роси не го криеше својот бес по крајот на трката во Аргентина и јавно „распали“ по својот помлад колега Марк Маркез, возачот на Репсол Хонда кој пред десетина дена имаше една неверојатна трка, во која изведе и ...
rosi-svetlina
Мото ГП

Валетнино Роси брутално како никогаш претходно го нападна Марк Маркез за неговото возење на трката за Големата награда на Аргентина и порача дека веќе почнал да се плаши кога гледа дека Шпанецот е зад него на патеката, а ...
mark markez vo desen svion testiranje 2018
Мото ГП

Марк Маркез денеска повторно зборувал пред новинарите, но не сакал директно да ги коментира обвинувањата од Валентино Роси. Истовремено, актуелниот шампион во Мото ГП најавува дека не планира да го менува својот стил, признавајќи дека направил грешка, но ...
rosi-markez
Мото ГП

Валентино Роси не го криеше незадоволството од потегот на Марк Маркез на последната трка во Аргентина, а во својата прва изјава го нападна Шпанецот, посочувајќи дека веќе се плаши од него кога се во дуел на патеката. Италијанецот ...