Боречки спортови

Боречки спортови

konor-lisici
Боречки спортови

Конор МекГрегор самиот се пријави во њујоршката полиција откако беше пуштена потерница по него поради вандалското однесување кое го имаше пред арената каде ќе се одржи УФЦ 223 спектаклот, а покрај првичните обвиненија кои се покренати против него, ...
mcgregor1
Боречки спортови

Конор МекГрегор е уапсен од американската полиција откако самиот се пријавил во полициска станица, јавуваат медиумите во САД. Полицијата издаде налог за апсење за ирскиот ММА борец поради инцидентот кој го предизвика во арената каде претстојниов викенд треба ...
MekGregor1
Боречки спортови

Конор МекГрегор реагираше жестоко по најавите на првиот човек на УФЦ, Дана Вајт, дека ќе му биде одземена титулата во лесна категорија, а сега предизвика инцидент и за време на отворениот ден за медиуми пред УФЦ 223 настанот. ...
Mani-Pakjao
Боречки спортови

Еден од најбогатите спортисти кој го зазема второто со 160 милиони долари во 2015 година според ,,Форбс”, Мани Пакјао по се изгледа е решен да направи кам-бек во рингот. Тој во 2015 година вкрсти со Флојд Мејведер и ...
Brandi
Боречки спортови

Хакерите не престануваат со своите активности. Иако тоа што го прават е незаконски, сепак во јавноста преовладува поддршка за нивните активности поради тоа што го споделуваат материјалот со јавноста. Овој пат, тие успеаа да и ги ,,украдат” фотографиите ...
josua-parker
Боречки спортови

Антони Џошуа не го исполни ветувањето кое го даде пред борбата со Џозеф Паркер, но сепак успеа да го направи тоа што се очекуваше во Кардиф, односно да оствари нова победа и да го придодаде и „ВБО“ појасот ...
Entoni Joshua UFC ponuda
Боречки спортови

Британскиот професионален боксер Ентони Џошуа, кој е светски првак во тешка категорија и носител на IBF, WBA и IBO појасот, доби еден од најлудите предлози во историјата на спортот. Светската УФЦ преку Претседателот Дана Вајт сака да го ...
makpetrol-karatistki
Боречки спортови

Каратистките на Макпетрол продолжуваат со фантастични резултати на меѓународните турнири, па така од изминатиов викенд ни пристигнуваат два одлични резултати од Балканското првенство на сениори и сениорки кое се одржа во Истанбул. Македонската репрезентативка Симона Заборска успеа да ...
vajt-braun
Боречки спортови

Дилијан Вајт ја одбрани титулата во ВБЦ сребрена категорија откако во борбата со предизвикувачот Лукас Браун покажа завидна доминација во шесте рунди. Британскиот боксер кој беше шампион во ВБЦ тешката категорија со страшен нокаут го патосираше противникот во ...
DSC_8026
Боречки спортови

Вкупно 10 македонски каратисти учествуваа на петиот турнир од светската „1 Премиер Карате Лига“ кој се  одржа во Ротердам, Холандија. Сите наши претставници останаа без пласман и ги загубија борбите во првото или второто коло. Најголем резултат постигна ...