Лига на шампиони

Лига на шампиони

sari
Лига на шампиони

Предводникот на англискиот премерлигаш Челси, Маурисио Сари го искажа својот став и ги посочи главните фаворити за трофејот во Лигата на шампионите. Шпанскиот гигант Реал Мадрид во последниве години доминира во елитното натпреварување (три титули во низа), но ...
neki-zvezda
Лига на шампиони

Угледниот француски таблоид „Лекип“ ја крена на нозе цела светска спортска јавност, откако изминатава недела излезе со ексклузивна информација и дојава од УЕФА за наводна местенка во Лигата на шампионите. Станува збор за мечот меѓу ПСЖ и Црвена ...
pep-guardiola
Лига на шампиони

Шпанскиот стратег, Пеп Гвардиола добро знае како се освојуваат пехари во Лигата на шампионите, но сега предизвикот е голем и се очекува тоа да го повтори со тимот на Манчестер Сити. Многумина ги посочуваат „граѓаните“ како фаворити или ...
zvezda-psg
Лига на шампиони

Информацијата објавена од „Лекип“ според која УЕФА води истрага за наместен резултат на натпреварот меѓу ПСЖ и Црвена Звезда од Лигата на шампионите, предизвика многу реакции во фудбалската јавност. Реагираа и двата клуба инволвирани во средбата која заврши ...
mbappe-zvezda
Лига на шампиони

Во моменти кога се чекаат новите возбудувања во новоформираното натпреварување на УЕФА, Лигата на нации, од Франција ни пристигна една вест која ја потресе и шокираше целата светска спортска јавност, бидејќи во ексклзувата на угледниот медиум се изнесени ...
ser-rim
Лига на шампиони

Манчестер Јунајтед имаше шанса да стане единствениот клуб кој ја одбранил титулата во Лигата на шампионите во 2009 година (прв во новиот форма), но сепак составот предводен од Сер Алекс Фергусон беше надигран во големото финале од Барселона ...
juve-besni
Лига на шампиони

Порто успеа да го победи Галатасарај во Лигата на шампионите, а тренерот на поразената екипа, Фатих Терим имаше сериозна забелешка за судијата Мајкл Оливер. Турскиот стручњак е убеден дека имало чист пенал за Галата во ситуацијата кога Макси ...
mess-krenati race
Лига на шампиони

Фудбалерот на Барселона, Лионел Меси по втор пат сезонава е избран за играч на колото во Лигата на шампионите. Аргентинската ѕвезда во првата рунда постигна хет-трик против ПСВ, а пак сега блескаше на „Вембли“ против Тотенхем во триумфот ...
milik
Лига на шампиони

Екипата на Наполи го победи Ливерпул во Лигата на шампионите, но на тој триумф соодветно не можеше да му се израдува напаѓачот Аркадиуш Милик. Тој по натпреварот на „Сан Паоло“ беше пресретнат од разбојници кои му вперија пиштол ...
artur-topla
Лига на шампиони

Ернесто Валверде направи големо изненадување во стартната постава на вчерашниот натпревар во Лондон, бидејќи одлучи во првиот тим да го вметне младиот Артур на местото на Осман Дембеле кој покажа доста непрецизности на последните неколку натпревари на Барселона. ...