Лига на шампиони

Лига на шампиони

nejmar-kiki
Лига на шампиони

Чави Ернандез во долгото интервју за „Со Фут“ направи детална анализа на сето она што се случи на мега пресметката меѓу Реал Мадрид и ПСЖ на „Сантијаго Бернабеу“, а ако не можеше доволно јасно да објасни како „кралевите“ ...
ovrebo-celsi
Лига на шампиони

Том Хенинг Овребо засекогаш ќе остане запаметен како судијата кој ја имаше најскандалозната арбитражата на еден натпревар во Лигата на шампионите, а иако Норвежанецот не може да биде горд на ваквиот непосакуван епитет, тој сега немаше проблеми да ...
A2-88481594.jpg
Лига на шампиони

Реал Мадрид го доби првото големо дерби со ПСЖ во осминафиналето во Лигата на шампионите и славеше со уверливи 3:1 на крајот, резултат кој според легендарниот капитен на Барселона не е воопшто реален и не го отсликува реалниот ...
pedro-prst
Лига на шампиони

Педро Родригез постигна еден од четирите гола на вчерашниот меч кој Челси го доби против Хал со 4:0, а по крајот на истиот, искусниот крилен напаѓач направи анализа за она што претстои, односно дуелот кој ќе го има ...
iguain
Лига на шампиони

Легендата на италијанскиот фудбал и на Јувентус, Дино Ѕоф верува оти „бјанконерите“ ќе го минат Тотенхем во осминафиналето на Лигата на шампионите. Клубот од Торино не ја искористи предноста на домашен терен и одигра само 2-2 против премиерлигашот, ...
montela
Лига на шампиони

Италијанскиот стратег, Винченцо Монтела кој веќе одредено време ја предводи Севилја испрати комплименти на адреса на неговиот колега од Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо со кого ќе се соочи наредната седмица во осминафиналето на Лигата на шампионите. -Мурињо е поголем ...
nejmar
Лига на шампиони

Реал Мадрид со два погодоци во самиот финиш ја доби првата битка со ПСЖ со 3-1, односно се стави во многу поволна ситуација пред реваншот во француската престолнина. Сепак средбата закажана за 6 март воопшто нема да биде ...
emeri-sudija
Лига на шампиони

Унаи Емери не го криеше разочаррувањето од арбитражата на судијата Роки за време на првата осминафиналната пресметка меѓу Реал Мадрид и ПСЖ на „Сантијаго Бернабеу“, а два дена по крајот на овој дуел, шпанскиот стручњак и натаму продолжи ...
mbape-real
Лига на шампиони

Килијан Мбапе не одигра на своето препознатливо ниво против својот омилен клуб од детството, а ако се воздржа од коментар веднаш по поразот од Реал Мадрид во шокантен финиш за неговиот тим на „Сантијаго Бернабеу“, со ладна глава ...
Loris-Karius
Лига на шампиони

Често критикуваниот голман на Ливерпул, Лорис Кариус, не беше совладан ниту еднаш на гостувањето на Ливерпул кај Порто во Лигата на шампионите. Сепак и тоа не беше доволно да избегне негативен публицитет меѓу фудбалските фанови, а причина е ...