Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 5: Ануноби го „постеризираше“ Ембид и ја потврди победата на Никс (ВИДЕО)

Објавено

на

Њујорк Никс и Индијана Пејсерс остварија триумфи на соочувањата со Филаделфија Севентисиксерс и Милвоки Бакс, резултати кои беа доволни да се затворат овие серии со резултат 4-2.

Ова воедно значи дека Никс и Пејсерс ќе ги одмерат силите во конференциското полуфинале на Истокот, но додека се чекаат тие нови соочувања ги имаме најдобрите пет потези од битките кои се одиграа рано утрово.

Топ листата ја предводи Ануноби кој во финишот на соочувањето во Филаделфија тргна моќно и заби преку Ембид за потврда на славјето на неговата екипа.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни