ВТА

ВТА

Jelena Dokic1
ВТА

Јелена Докиќ, австралиската тенисерска со српско потекло која имаше највисок пласман како четвртопласирана тенисерка на ВТА листата, по вчерашното отварање за јавноста во врска со малтретирањето од страна на  нејзиниот татко, таа откри уште една разочарувачка информација  за ...
Jelena Dokic
ВТА

Јелена Докиќ, австралиската тенисерска со српско потекло конечно се отвори за медиумите за нејзиниот однос со татко и. Таа за австралиските медиуми изјавила  дека физички ја злоставувал и дополни дека многу скоро јавност ќе ги дознае сите детали ...
lina
ВТА

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа која веќе одреден период е во „аут“ кога се во прашање настапите, со последното рангирање назадуваше со „лизгање“ од 90 позиции надоле од нејзиниот најдобар ранкинг во јуни оваа година. Сега е 260 ...
voznijacki
ВТА

Најдобрата тенисерка од Данска, Каролин Вознијацки е победник на завршниот ВТА турнир кој се одржа во Сингапур. Вознијацки во завршниот меч за пахарот ја надигра со 2-0 сетови со 6-4 и 6-4 Венус Вилијамс. Средбата траеше 90 минути, ...
venus
ВТА

Венус Вилијамс и Каролин Вознијацки ќе играат во финалето на завршниот ВТА шампионат во Сингапур. Ова е резултатот по денешните полуфинални средби на кои Американката и Данката славеа над Каролин Гарсија, односно Каролина Плишкова. Венус по исцрпувачки меч ...
svitolina
ВТА

На завршниот ВТА шампионат во Сингапур познато се двете полуфинални двојки, откако денеска се комплетираше првата фаза со одигрувањето на мечевите во црвената група. Третото коло донесе два изненадувачки резултати и елиминација на првиот светски рекет Симона Халеп. ...
hingis-dubl
ВТА

Швајцарската тенисерка Мартина Хингис најави дека повторно ќе се пензионира и тоа по крајот на завршниот турнир во Сингапур кој се одржува во моментов. Хингис која веќе има 37 години настапува во игра на двојки, а ова за ...
venus
ВТА

Искусната Венус Вилијамс ја надигра Гарбиње Мугуруза во директниот дуел и обезбеди полуфинале на завршниот ВТА турнир во Сингапур. Постарата од сестрите Вилијамс славеше со 7-5, 6-4 и на тој начин и се одмазди на тенисерката од Шпанија ...
halep
ВТА

Првиот и шестиот светски рекет, Симона Халеп и Каролин Вознијацки имаа убедлив старт на завршниот ВТА турнир што се одржува во Сингапур. Прво Халеп славеше над Каролин Гарсија со 2-0 во сетови со 6-4 и 6-2 за 87 минути ...
muguruza
ВТА

Гарбиње Мугуруза и Каролина Плишкова со убедливи победи го започнаа настапот на завршниот ВТА турнир во Сингапур. На денешните две средби во белата група прво Плишкова со поигра со постарата од сестрите Вилијамс победувајќи со 2-0 во сетови ...