ВТА

ВТА

Magdalena-Stoilkovska
ВТА

Вториот македонски рекет, Магдалена Стоилковска имаше позитивен старт во поединечна конкуренција на фјучерсот во Подгорица, Црна Гора кој се игра за награден фонд од 25.000 американски долари. На централниот терен Стоилковска во првата рунда ја победи Милица Вујовиќ ...
lina Biel Bienne
ВТА

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа, на новото рангирање на ВТА официјалната листа се најде на 212.место. Таа успеа да скокне за едно место од претходното рангирање. 23-годишната тенисерка по големиот успех и пласманот во третото квалификациско кола на ...
Magdalena_Stoilkovska
ВТА

Македонската тенисерка, Магдалена Стоилковска го заврши настапот на ИТФ фјучерсот во Секешфехервар, Унгарија кој се игра на земјени терени за вредност од 15.000 американски долари. По добриот настап во квалификациите Магдалена денеска во првата рунда во главната фаза ...
magdalena stoilkovska
ВТА

Младата македонска тенисерка, Магдалена Стоилковска успешно ги мина квалификациите и ќе игра во главната фаза на фјучерсот во Секешфехервар, Унгарија за награден фонд од 15.000 американски долари. Таа во последната рунда ја доби Барбора Палцатова од Словачка со ...
2017 US Open Tennis Championships - Day 13
ВТА

Американката Слоун Стивен е новата грен слем шампионка на Ју-Ес Опен, откако вечерва во големото финале ја победи сонародничката Медисон Киз со 2-0 во сетови. Финалниот меч траеше само еден час, а за време на истиот доминираше Стивенс ...
hingis-dubl
ВТА

Швајцарската тенисерка Мартина Хингис продолжува да реди успеси на грен-слем турнирите, а од Ју-Ес Опен си заминува со две нови титули во богатата колекција. По вчерашната победа во мешани двојки, денеска Хингис триумфираше и во женскиот дубл каде ...
stivens
ВТА

Американката Слоун Стивен е новата грен слем шампионка на Ју-Ес Опен, откако вечерва во големото финале ја победи сонародничката Медисон Киз со 2-0 во сетови. Финалниот меч траеше само еден час, а за време на истиот доминираше Стивенс ...
Stephens
ВТА

Слоан Стивенс ја победи Винус Вилијамс во три сета, а Медисон Кијс, многу полесно, со само три загубени гејма излезе на крај со Коко Вандевеј за формирање на финалната двојка на Ју-Ес Опен. Четирите Американки кои стигнаа во ...
venus-udira
ВТА

Венус Вилијамс во голема борба успеа да ја совлада 13.носителка Петра Квитова од Чешка со резулатат 2-1 (6-3, 3-6, 7-6). Чехињата прва успеа да направи брејк и да поведе со 3-1, но, Вилијамс брзо се врати и го сврте ...
petra-1
ВТА

Петра Квитова минатиот месец декември ја доживеа најголемата драма во својот живот, откако беше нададната од крадец кој влегол во нејзиниот дом додека била осамена, а уште пострашно беше тоа што феноменалната тенисерка заработи сериозни повреди на раката ...