ВТА

ВТА

serena
ВТА

Една од најдобрите тенисерки на сите времиња, Серена Вилијамс ќе биде дел од првиот грен слем во 2018 година Австралија Опен. Оваа информација за пошироката јавност ја откри и соопшти директорот на турнирот во Мелбурн, Грег Тили. -Таа ...
magdalena stoilkovska
ВТА

Магдалена Стоилковска го заврши својот настап во Анталија кога се во прашање мечевите во поединечна конкуренција. Таа дојде во главната фаза како „среќен губитник“, но во првата рунда немаше сили за да и се спротистави на Паула Ормаечеа ...
Magdalena-Stoilkovska
ВТА

Вториот женски македонски рекет, Магдалена Стоилковска се избори за четвртфинале во двојки на фјучерсот во Анталија, Турција. Магдалена заедно со Александра Бучинска од Полска славеа со 2-0 (6-3, 6-0) во сетови над Абхилаша Мехра (Индија) и Валерија Шекина ...
Magdalena-Stoilkovska
ВТА

Магдалена Стоилковска и нејзината партнерка Ена Кајевиќ од Хрватска не успеаа да направат изненадување и да ја минат четвртфиналната пречка на фјучерсот во Анталија, Турција што се игра за вредност од 15.000 американски долари. Македонско-хрватска комбинација доживеа пораз ...
magdalena stoilkovska
ВТА

Македонската тенисерка, Магдалена Стоилковска ќе игра во четвртфиналето во двојки на фјучрсот во Анталија, Турција. Магдалена во комбинација со Ена Кајевиќ од Хрватска денеска на теренот број девет славеа над Руснките, Александра Миронова и Аделина Барави со 2-0 ...
Magdalena Stoilkovska
ВТА

Магдалена Стоилковска, македонската тенисерка немаше среќа и не успеа да продолжи понатаму фјучрсот во Анталија, кој се игра за  за награден фонд од 15 илјади долари. Стоилковска немаше сили да и се спротистави на првата носителка Ајла Аксу ...
sarapova
ВТА

Марија Шарапова настапуваше на егзибициски меч против Кагла Бујучакчај во Истанбул, а за време на истиот доби и понуда за брак од еден од присутните гледачи во салата. – Дали ќе се омажиш за мене? беше прашањето на ...
serena-williams najavna
ВТА

Серена Вилијамс и Алексис Оханиан иако се криеја од јавноста, сепак папараците успеаа да ги уловат пред влезот на свеченоста. Тие љубовта ја крунисаа во Центарот за современи уметности во Њу Орлеанс. Тенисерката пратила порака преку своите служби ...
Jana Novotna
ВТА

Трагична вест пристигна од Чешка. Тенисот изгуби поранешна освојувачка на Вимблдон и една од најдобрите тенисерки на деведесетите години, Јана Новотна (50). Таа се бореше со ракот и на крај ја изгуби борбата. Нејзиниот најголем успех е освојувањето ...
Serena Svadba
ВТА

Серена Вилијамс и Алексис Оханиан иако се криеја од јавноста, сепак папараците успеаа да ги уловат пред влезот на свеченоста. Тие љубовта ја крунисаа во Центарот за современи уметности во Њу Орлеанс. Тенисерката пратила порака преку своите служби ...