Поврзете се со нас

Балкан

Мајсторски гол на Аврамовски, Болуспор ќе се бори за влез во првата лига (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/Boluspor

Македонскиот интернационалец, Даниел Аврамовски постигна значаен гол за Болуспор во последниот меч од основиот дел во втората лига на Турција.

Болуспор успеа да обезбеди драматичен триумф над Чорум со 2-1 и со тоа обезбеди место во плејофот, односно останува во прва за пласман во елитната конкуренција.

Резултатот на денешниот меч го отвори токму Аврамовски кој одлично се снајде во 71 минута, исфрли од игра еден играч на гостите, па рутински ја затресе мрежата за голема радост на домашните навивачи.

Гостите израмнија во 83 минута, меѓутоа последниот збор сепак го имаше Болуспор кој преку Џеферсон во 93 минута дојде до три големи бода.

Цујо има навистина одлична полусезина во сегашната средина, има постигнато 8 гола на 17 натпревари.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни