Македонија

Македонија

lukovski
Македонија

Легендарниот македонски стратег, Јанко Луковски се враќа во МЗТ Скопје и во иднина ќе му биде стручен советник на тренерот Ѓорѓи Кочов, објави клубот од скопски Аеродром. Луковски е поранешен играч и тренер на „штрковите“, ас кој во изминатив ...
damjan misa
Македонија

Тимот на Куманово полека влече потези за правење на конкурентна екипа за наредната сезона, а кон остварување на таа цел е и денешниот потпис со младинскиот репрезентативец Дамјан Миса. Станува збор за играч кој доаѓа од таборот на ...
pero pozdrav fener
Македонија

Перо Антиќ по се изгледа нема да ја продолжи соработката со тимот на Црвена Звезда откако не се појавил на првата прозивка на играчите пред почетокот на подготовките. Медиумите во Србија, сепак јавуваат дека и понатаму постои мала ...
KK Gostivar
Македонија

Пред гостиварската публика и верните фанови на КК Гостивар, започнаа со официјален старт подготвителниот период на тимот од Гостивар. Главниот стратег на тимот, Марјан Србиновски, на првиот собир ги изненади своите играчи со појавувањето на македонскиот интернационалец и ...
mzt skopje
Македонија

Македонскиот вицешампион, МЗТ Скопје Аеродром денеска ги започна подготовките за новата натпреварувачка сезона, а на првиот тренинг друштво им правеа навивачите, популарните „Фемили“ кои грмеа на трибините и со тоа им дадоа максимална поддршка и кураж за што подобри ...
povilas gaidys
Македонија

Македонскиот прволигаш Блокотехна го обезбеди и третото странско засолување за новата сезона, односно по Данило Мијатовиќ и Роберт Браун во Гевлегија пристигна Повилас Гаидис. Станува збор 27-годишен литвански центар кој ќе има задача да го заштити рекетот на гевгеличани. ...
mztskopjestranci
Македонија

Во Аеродром пристигнаа четворицата интернационалци од редовите на МЗТ Скопје со што и официјално беше означен стартот на подготовките во пресрет на новата сезона. Во Скопје пристигнаа Американците, Лестер Медфорд и Џејмс Вудард, а од претходно тука беа ...
braun
Македонија

Македонскиот кошаркарски прволигаш, Блокотехна ги обезбеди услугите на 25-годишниот Американец Роберт Браун. Станува збор за игра кој е висок 196 сантиметри, играч кој е способен да покрие повеќе позиции што ќе биде голем плус за тренерот Марјан Илиевски. Браун ...
aleksandar petrovic
Македонија

Од таборот на кошаркарскиот клуб Куманово објавија дека се продолжени договорите со Адеми Мекиќ, Миодраг Тодоровиќ, Мирко Ковач и Бранислав Ѓекиќ, а како ново засилување донесен е досегашниот играч на МЗТ Скопје, Игор Пенов. Кумановчани и во следната ...
pero-zvezda
Македонија

Македонскиот кошаркарски интернационален и поранешен репрезентативец Перо Антиќ, успеа да победи на многу полиња во својата кариера. Тој стана и првиот Македонец кој заиграл во НБА лигата, а минатата сезона неговиот тим Црвена Звезда и официјално ја одбрани ...