Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 5: Шоу на Дончиќ и Ирвинг против Клиперс (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: twitter.com/relevo

Бостон Селтикс и Далас Маверикс остварија победи на дуелите кои рано утрово се одиграа во плејофот во НБА лигата со тоа што триумфот на „келтите“ значање затварање на серијата со Мајами Хит (4-1), додека пак четата на Џејсон Кид сега води со 3-2 против Лос Анџелес Клиперс и веќе во наредниот меч на домашен терен ќе може да обезбеди конференциско полуфинале на Западот.

Standings provided by Sofascore

Cup tree provided by Sofascore

Од пресметките во Бостон и Лос Анџелес избрани се најубавите моменти, се работи за пет мајстории во кои во фокусот се ѕвездите на Мaверикс, Дончиќ и Ирвинг.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни