Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Макси ја спаси Филаделфија, Мобли со „блокада“ вредна победа (ВИДЕО)

Објавено

на

Три натпревари се одиграа во плејофот во НБА лигата, три средби по кои имаме идентичен резултат на сите водство од 3-2 на екипите на Њујорк Никс, Индијана Пејсерс и Кливленд Кавалирс против Филаделфија Севентисиксерс, Милвоки Бакс, односно Орландо Меџик.

Од соочувањата во Њујорк, Кливленд и Милвоки ги имаме најдобрите десет потези, топ листа на која го имаме Макси кој блеска и ја спасува Филаделфија од елиминација, потоа Мобли кој имаше клучна „банана“ во соочувањето со Орландо, а во одбраното друштво се и Лаверт, Беверли, Лопез, Ембид…

Standings provided by Sofascore

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни