Лига на шампиони

Лига на шампиони

lino cervar idi tamu ne znam kade 2017
Лига на шампиони

Хрватскиот шампион ППД Загреб оствари голема победа (29:31) на гостувањето кај Флензбург во второто коло на ракометната Лига на шампиони. Лино Червар и неговите избраници доминираа на дуелот против германскиот шампион и заслужено ја остварија првата победа во ...
meshkov-metal
Лига на шампиони

Првото коло од најсилното клупско натпреварување на стариот континент е веќе зад нас, а нашите клубови имаа половичен успех во дуелите со Монпелје и Спортинг. Откако место во најдобрата постава за почетното коло имаше за голманот на Вардар, ...
timur-parondo
Лига на шампиони

Вардар покажа дека ќе биде исклучително цврст орев и во новата натпреварувачка сезона во Лигата на шампионите, без разлика на промената во ростерот која настана во нашиот најдобар тим по вториот последователен настап на фајнал-фор турнирот во Келн. ...
ehf-zname
Лига на шампиони

Новиот чувар на мрежата на ,,црвено-црните”, Дејан Милосављев покажа дека всушност Вардар има подобар и помлад ,,Штербик” на голот. Со 16 одбрани тој е прогласен за најдобар голман на првото коло во Лигата на шампиони, а неговата тројна ...
Milosavljev
Лига на шампиони

По завршувањето на минатата сезона и заминувањето на половина вардаров тим, фановите од тоа што најмногу се плашеа сите, не се случи. Напротив, РК Вардар со засилувањата кои пристигнаа всушност покажа дека е на исто победничко ниво, а ...
vardar odbrana
Лига на шампиони

Поголемиот број од ракометните вљубеници во Македонија останаа без натпреварите на нашите тимови во најпрестижното натпреварување во Европа, Лигата на шампионите, откако ниту една национална телевизија не ги откупи правата за оваа сезона. Синоќа, главниот уредник на телевизија ...
marko-tarabokija
Лига на шампиони

Висла Плоцк ја започна сезоната во Лигата на шампионите со убедлива победа над Вакер Тун, а потегот на натпреварот го имаше босанскиот репрезентативец, Марко Тарабокија. Откако се најде во една навидум безизлезна позиција, Тарабокија успеа од мртов агол ...
kire
Лига на шампиони

Кире Лазаров и Нант со пораз од Флензбург од 34-31 ја отворија новата сезона во најквалитетното ракометно натпреварување Лигата на шампионите. Францускиот прволигаш беше надигран од бундеслигашот кој беше подобар во двете полувремиња. Во првиот дел направи позитива ...
sterbik
Лига на шампиони

Искусниот Арпад Штербик од оваа сезона одново е член на унгарскиот гигант Веспрем, клуб во кој уште на првиот меч во Лигата на шампионите по кој знае кој пад одново ја потврди својата класа и статус на еден ...
stole stoilov vardar 2018
Лига на шампиони

Најдобриот македонски ракометен колектив Вардар оствари голема победа на отварањето на новата сезона во Лигата на шампионите и тоа на гостувањето кај актуелниот европски шампион Монпелје со 27-24. Со овој триумф „црвено-црните“ покажаа дека поседуваат квалитет за да ...