Лига на шампиони

Лига на шампиони

patrik-kanaje
Лига на шампиони

Македонскиот шампион Вардар го победи актуелниот европски првак Монпелје и тоа на гостински терен, а тренерот на францускиот претставник не го криеше разочарувањето од ваков старт на новата сезона во Лигата на шампионите. На официјалната прес-конференција по средбата, ...
sportng1
Лига на шампиони

Ракометарите на Металург одиграа солидно прво полувреме на гостувањето кај Спортинг во Лигата на шампионите, но му дозволија на португалскиот ривал да нajави солидна предност во вториот дел за победа на противникот со резултат 34:26. Избраниците на Данило ...
manaskov-vesprem
Лига на шампиони

Унгарски Веспрем победи на второто денешно дерби во Лигата на шампионите, на кое противник на Дејан Манасков и неговите соиграчи беше поранешниот европски првак Виве Кјелце. Веспрем во интересна завршница славеше со 29:27, а добрата партија на Штрлек ...
dejan-milosavljev
Лига на шампиони

Вардар го победи актуелниот европски шампион Монпелје на гостински терен, а најдобар поединец во редовите на македонскиот првак беше голманот Дејан Милосављев. Српскиот голман кој дебитираше во Лигата на шампионите имаше импресивна партија со 15 одбрани, а во ...
borozan
Лига на шампиони

Ракометарите на Вардар издвојуваа голема победа на гостувањето кај Монпелје со 27-24 првиот меч во новата сезона во Лигата на шампион. Новиот состав на „црвено-црните“ предводен од Парондо одигра перфектно на средбата кај актуелниот европски шампион и сосема ...
pribak
Лига на шампиони

Македонскиот репрезентативец, Немања Прибак и Бешикташ доживеаа неочекуван пораз од Татран Прешов со 28-22 во првото коло во групата Ц во Лигата на шампионите. Турскиот преставник на гартија важеше за фаворит, но составот од Словачка покажа подобра, поквалитетна ...
luka
Лига на шампиони

Европската ракометна федерација или поточно тренерите на сите учесници во Лигата на шампионите ги одбраа најдобрите во елитното натпреварување за оваа сезона. Во неколкуте различни категории има доста реномирани имиња, односно има голем број на победници кои и ...
Dibirov-Kil
Лига на шампиони

Македонскиот шампион Вардар во сабота против освојувачот на Лигата на шампиони, Монпелје  ја започнува европската приказна во борбата за европскиот трон. Вардарци уште рано сабајле полетаа од аеродромот каде денеска ќе пристигнат во доцните попладневни часови, а 18 ...
kolbaher
Лига на шампиони

Германскиот бундеслигаш Рајн-Некар Левен на позитивен начин со победа над Барселона од 35-34 ја отвори новата сезона во Лигата на шампионите. „Лавовите“ од Манхајм беа многу подобар и поквалитетен ривал на оваа средба, комплетно го надиграа шпанскиот шампион ...
zarko
Лига на шампиони

Македонскиот селектор Раул Гонзалес стартуваше со победа на клупата на ПСЖ во Лигата на шампионите, натпреварувањето кое е основна амбиција на францускиот гигант. Парижани го совладаа Мотор на гостински терен со 35:29 и ги освоија првите бодови во ...