Италија

Италија

rino i karlo
Италија

Во текот на вчерашниот ден стратегот на Милан, Џенаро Гатузо го прослави 40 роденден кој на специфичен начин му го честитаа голем број на поранешни соиграчи, колеги меѓу кои Паоло Малдини, Кафу, Кака, Масимо Амброзини, Каха Калаѕе, Андриј ...
Nainggolan Eusebio Di Francesco
Италија

Играчот од средината на теренот, Раџа Наинголан новата 2018 година не ја започна баш како што посакуваше, па новогодишните лудории му донесоа казна од 100.000 евра и не беше во комбинација за средбата со Аталанта која Рома ја ...
chielini-bonuci
Италија

Првпат сезонава Џорџо Кјелини и Леонардо Бонучи се дел од одбрани на различни екипи, но италијанските репрезентативци очигледно остануваат големи пријатели. Тоа го покажува и фактот што паузата во Серија А, Кјелини и Бонучи ја искористија за заеднички ...
rino-atalanta
Италија

Тренерот на Милан, Џенаро Гатузо, денеска го прославува својот 40-ти роденден, а италијанскиот клуб му подготви мало изненадување, правејќи видео компилација со честитки од повеќе негови поранешни соиграчи, воедно и прославени фудбалски имиња. Паоло Малдини, Кафу, Кака, Масимо ...
baka
Италија

Напаѓачот на Валендија Карлос Бака вели дека Милан предолго живее на стара слава и нема најдено решение за своите проблеми. Колумбиецот во интервју за „Марка“ зборуваше за својата досегашна кариера и посебно се осврна на периодот од 2015 ...
gatuzo-igraci
Италија

Поранешниот премиер на Италија, Силвио Берлускони минатата година во април го продаде Милан на кинески инвеститори, но тој и понатаму внимнателно ги следи настапите на „росонерите“ и често дава изјави за играта и резултатите. Тој пред нова година ...
inter-lolipop
Италија

„Раи 2“ традиционално секоја година ги сумираше најлошите изданија на играчите во италијанската Серија А и го објавуваше „победникот“ на најнепосакуваното признание, а иако за оваа година беше најавено дека оваа радиостаница се откажува од несекојдневниот избор, оваа ...
milan-krotone
Италија

Милан во саботата успеа да го победи Кротоне со минимални 1:0 благодарение на голот кој го постигна Леонардо Бонучи, но сепак покрај позитивниот резултат, една сцена од самиот кај на мечот ги налути фановите на клубот од Милано ...
dybala-rakavici
Италија

Една од најголемите ѕвезди на Јувентус во овој момент е секако Пауло Дибала кој пак во последниов период беше под своето ниво и дури беше седнат на клупата за резерви од тренерот Масимилијано Алегри што беше доволно да ...
Mesut Ozil
Италија

Италијанскиот великан, Јувентус во последниве години влече навистина одлични потези кога е во прашање трансфер пазарот, а тоа најдобро се гледа по неговите резултати на домашно тло и во Европа. „Старата дама“ стана експерт во носење на супер ...