Италија

Италија

kasano
Италија

Поранешниот италијански репрезентативец, Антонио Касано секогаш е интересен за јавноста, а причината за тоа е неговата отвореност за говори искрено, без влакна на јазикот на различни теми, дали тоа е поврзано со неговиот прифатен живот или е во ...
roma-navivaci-32932099032
Италија

Навивачите на Рома почнаа сериозно да го навредуваат претседателот на клубот Џејмс Палота и му порачаа дека не го сакаат новиот стадион, кој што наскоро треба да почне да се гради. Сопственикот на „волчицата“ конечно доби одобрение да ...
mascherano
Италија

Хавиер Маскерано, кој сега е на чекор да потпише за кинескиот клуб Хебеи, откри дека бил многу блиску да премине во Барселона во Наполи кога тренер на италијанскиот тим беше Рафа Бенитез. Аргентинскиот дефанзивец на Барселона вели дека ...
Dibala-golche
Италија

Пауло Дибала ја промени професијата, но само на еден ден. Напаѓачот на Јувентус, кој се уште се опоравува од повредата што ја претрпе на дуелот со Калјари, беше специјален гостин на модната ревија на Долче и Габана. Аргентинецот ...
miha-ceska
Италија

Синиша Михајловиќ остана без ангажман откако заработи отказ од италијнаскиот прволигаш Торино, а во својата последна изјава не крие дека е лут за начинот на кој бил отпуштен. Српскиот стручњак остана без работа по поразот во четвртфиналето на ...
aleks-sandro-832893289
Италија

Алекс Сандро е на излезна врата во Јувентус и за него се заинтересирани англиските гиганти Челси и Манчестер Јунајтед, па „старата дама“ веќе почна со процесот на потрага на негова замена. Според „Тутоспорт“, Стефан Лихтштајнер и Квадво Асамоа ...
machach-delaurentis
Италија

Актуелниот лидер во Серија А, екипата на Наполи денеска го комплетираше договорот со талентираниот Зинедин Машаш чиј последен клуб беше Тулуз. Машаш кој има 22 година заработи отказ од Тулуз, а сега доаѓа во Наполи како влог во ...
wanda-ikardi
Италија

Ванда Нара секогаш успева да ги искористи своите профили на социјалните мрежи за да испрати некоја провокативна и атрактивна фотографија, но сега отиде чекор повеќе, обелоденувајќи една фотографија од својот сопруг кој инаку е капитен на Интер. Атрактивната ...
italija-888238
Италија

Карло Тавекио, претседателот на Италијанската фудбалска федерација во оставка, соопшти дека е потребно уште малку време да помине пред да биде назначен нов селектор на националниот тим. – Уште од денот по натпреварот Италија-Шведска, во контакт сум со ...
di-francesko-3293289
Италија

Тренерот на Рома Еузебио ди Франческо призна дека неговиот тим не е подготвен за Скудетото. „Волчицата“ се наоѓа на петтото место, со бод помалку од четвртопласираниот Лацио и 12 помалку од лидерот Наполи. Сепак, Рома го освои првото ...