Поврзете се со нас

Свет

Страшна атракција со „ножички“: Во Јужна Кореја е постигнат еден од најубавите голови во сезоната (ВИДЕО)

Објавено

на

Во Јужна Кореја се игра осмото коло во првата лига, рунда во која може и падна голот на сезоната и тоа не само во оваа земја туку и на планатева кога се работи за 2024 година.

На средбата меѓу Сеул – Чонбук која заврши со резултат 2-3, победничкиот гол на Бјунг-Кван Чеон беше вистинско ремек дело, атракција со ножички која вреди да се погледне повеќепати.

Standings provided by Sofascore
Реклама
Реклама
Реклама

Популарни