Поврзете се со нас

Германија

Елмас е во „аут“ за мечот со Хофенхајм

Објавено

на

Фото: https://twitter.com/RBLeipzig

Тимот на РБ Лајпциг вечерва му гостува на Хофенхајм во Бундеслигата, меч во кој дефинитивно нема да го видиме нашиот репрезентативец, Елиф Елмас.

Имено Елмас е болен и токму поради тоа нема да му биде на располагање на тренерот Марко Розе.

Ова е уште еден удар за Елиф во овој период како член на „биковите“ со оглед на тоа што по доаѓањето во актуелнава средина на почетокот на годината само еднаш беше стартет и тоа против Дармштад, односно на другите средби или влегуваше од клупата или воопшто не добиваше шанса.

Само за посетување Лајпциг веќе обезбеди место во ЛШ за наредната година.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни