Свет

Свет

kristijano
Свет

Кристијано Роналдо уште еднаш ја импресионираше, воодушеви фудбалската и спортската јавност со неговиот хет-трик на првиот меч на Светското првенство, хет-трик со кој и овозможи на неговата Порругалија да остане непоразена на средбата против Шпанија (3-3). Со ова ...
nejmar
Свет

Најголемата ѕвезда на Пари Сен Жермен и на бразилската репрезентација, Нејмар верува оти е најдобриот фудбалер на светот. Напаѓачот е убеден дека нема конкуренција или поточно од битката ги исклучува асовите на Барселона и Реал Мадрид, Лионел Меси ...
ronaldo-nazario
Свет

Славниот бразилски ас, Луис Назарио Де Лима Роналдо одбележа една ера во фудбалот и поради неговите партии, изданија, погодоци, потези важи за еден од најдобрите напаѓачи на сите времиња. Тој низ своето патување се соочи и со потешки ...
melo-klizac
Свет

Палмеирас и Фламенго вчера го одиграа својот меч од 12-то коло во бразилската Серија А, но истиот наместо по двата постигнати гола (1:1), ќе се памети по еден лудачки старт и жестока тепачка по крајот на натпреварот. Конечниот ...
golovin-saudi
Свет

Руската фудбалска репрезентација на најдобар можен начин го отвори Светското првенство на кое е домаќин, а иако две феноменални мајстории изрежира Денис Черишев, сепак најголемо внимание на пошироката спортска јавност и привлече младата ѕвезда, Александр Головин. Покрај маестралниот ...
grizman
Свет

Вечерва Антоан Гризман ќе ги разреши сите дилеми околу неговата иднина, поточно ќе даде одговор на прашањето дали ќе остане во Атлетико Мадрид или пак ќе ја продолжи кариерата на друга локација или во случајот Барселона. Таа одлука ...
salah
Свет

Мохамед Салах имаше извонредна прва сезона во дресот на премиерлигашот Ливерпул и со тоа ги освои сите симпатии на пошироката фудбалска јавноста. Меѓутоа за брзоногиот напаѓач нема одмор и сега се очекува да биде вистински лидер и да ...
pirlo-kafu
Свет

Италијанскиот фудбалски ас, Андреа Пирло минатата година стави крај на својата богата кариера во која успеа да ги освои сите најважни титули. Сега пак од покомотна и послободна позиција може да ги следи и коментира случувањата на зелениот ...
nejmar
Свет

Фудбалерот на ПСЖ и најголема ѕвезда на Бразил на претстојното Светско првенство, Нејмар, призна дека не вреди 222 милиони евра. Најскапиот фудбалер во историјата на овој спорт во изјава за „Спокс“ коментираше дека тој не би платил толку ...
mane-ls1
Свет

Угледниот француски магазин „Франс Фудбал“ непосредно по оставката која ја поднесе Зинедин Зидан во Реал излезе со ексклузува дека Реал Мадрид всушност го имал договорено Садио Мане како големо звучно засилување, но промената на околностите ги закомплицирала работите ...