Репрезентација

Репрезентација

juniorki
Репрезентација

Женската младинска репрезентација на Македонија по вчерашниот пораз од Исланд денеска минимално загуби и од Литванија со 27-26 на квалификацискиот турнир за Светското Првенство. Избраничките на Јулијана Дамчевска одиграа две сосема различни полувремиња, првото го добивме со 14-10, додека ...
raul so reprezentacija januari2018
Репрезентација

Предводникот на машката сениорска ракометна репрезентација, Раул Гонзалес го објави списокот на играчи за престојната ЕХФ недела од 02 до 08 април. Во групата на повикани ракометари ги нема Филип Миркуловски, Аце Јоноски, Филип Лазаров и Немања Прибак, тука ќе ...
zenska-reprezentacija
Репрезентација

Преводникот на женската сениорска ракометна репрезентација на Македонија, Симе Симовски го скрати списокот на ракометарки за престојните два мечеви со Фарски Острови во рамките на квалификациите за ЕП во 2018 година. На списокот се: Драгана Петковска, Матеја Серафимова, Јована ...
kadeti
Репрезентација

Младинската и кадетската ракометна репрезентација на Македонија на крајот на март и почетокот на април ќе настапат на меѓународен турнир во Унгарија кој ќе биде тест и подготовка за ЕХФ Шампионатите кои летово ги очекуваат во Скопје, односно Тбилиси. Првиот ...
mkd-srb
Репрезентација

Селекторот на нашата женска сениорска ракометна репрезентација, Симе Симовски го објави поширокиот список за подготовките за двете квалификациски средби против Фарски Острови за Европското првенство во 2018 година. Мечевите се играат на 21 март во Торшавн и на 25 март во Скопје, ...
borko aplauz vs germanija 2018
Репрезентација

Македонија во текот на вчерашниот ден го заврши своето учество на Европското првенство во Хрватска на кое имавме одлична можност да дојдеме и до историски резултат, но падот во играта на мечевите во Вараждин како и повредата на ...
raul sobir januari 2018
Репрезентација

Во пресрет на големите возбудувања и нашиот настап на Европското првенство во Хрватска, Ракометната федерација на Македонија (РФМ) најави парични премии за остварен успех на овој шампионат. Имено пред поаѓањето за Хрватска, на завршниот состанок на управата и ...
lino cervar idi tamu ne znam kade 2017
Репрезентација

Во моменти кога сите сме во исчекување на европското ракометно првенство и настапот на нашиот национален тим, предводникот на хрватската репрезентација, Лино Червар испрати голема провокација до нас користејќи го конфликтот со Пепи Манасков. Имено пред неколку денови ...
ehf nedela raul nametki 2017
Репрезентација

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Раул Гонзалес го соопшти конечниот список на играчи на кои ќе смета на престојното Европско првенство кое се игра во Хрватска. Шпанскиот стратег ќе смета на 19 ракометари и тоа голманите Борко Ристовски, Никола ...
pesevski taleski januari2018
Репрезентација

Македонската ракометна репрезентација ги прави завршните подготовки за престојното Европско првенство на кое ние во првата почетна фаза ќе ги одмериме силите со Словенија, Црна Гора и актуелниот шампион Германија. Ова секако ќе биде голем предизвик за нашите ...