Репрезентација

Репрезентација

reprezentacija aplauz jonovski
Репрезентација

Македонската репрезентација во јануари ќе биде дел од големиот спектакл, кремот на ракометот, поточно од Европското првенство на кое домаќин е Хрватска. Додека течат подготовките за тој предизвик ЕХФ преку официјалната веб страница на ЕП ја најави Македонија, ...
borko-prst-u-nebo-vs-island-2017
Репрезентација

Месец јануари веќе стандардно е резервиран за ракометот, па така и оваа година нашата Македонија ќе биде дел од еден голем спектакл-европското првенство во Хрватска. Таму во првата фаза не очекуваат три големи предизвици во групата Ц во ...
ehf nedela kraj zar vistina e kraj 2017
Репрезентација

Македонската ракометна репрезентација во Скопје ги продолжува подготовките за Европското првенство во Хрватска кое е на програмата наредниот месец. Сите ракометари завршија со клупските обврски и сега можат да се фокусираат на задачите поставени од селекторот Раул Гонзалес ...
raul-gonzales-15-intervju
Репрезентација

Македонската сениорска репрезентација ги продолжува подготовките за големиот предизвик кој следува наредниот месец, а тоа е настапот на Европското првенство во Хрватска. Ние на овој шампионат во првата фаза во Загреб ќе им се спротиставиме на селекциите на ...
raul so reprezentacija scbt
Репрезентација

Сениорската машка ракометна репрезентација по официјалниот прв собир во понеделникот, редовно работи два тренинзи дневно во ВИП Арена „Борис Трајковски“ во Скопје. Денеска во Македонија пристигнуваат и Филип Миркуловски и Филип Талески кои синоќа ги играа последните натпревари за своите ...
ehf nedela kire lazarov 2017
Репрезентација

Македонската ракометна репрезентација ги започна подготовките за мисијата Европско првенство во Хрватска на кое во првиот дел во Загреб ќе излеземе и ќе ги одмериме силите со Германија, Словенија и Црна Гора. Нашата прва и основна цел е ...
ehf nedela borko ristovski
Репрезентација

Македонската машка ракометна репрезентација денеска во хотелот „Александар Палас“ во Скопје го имаше првиот собир во пресрет на Европското првенство кое следниот месец се игра во Хрватска. Нашите репрезентативци се подготвени за шампионатот, да го дадат макимумот и ...
ehf nedela kraj zar vistina e kraj 2017
Репрезентација

Македонската ракометна сениорска репрезентација наредниот месец ја очекува настап на Европското првенство во Хрватска каде во првата фаза во групата Ц ќе се соочиме со Германија, Словенија и Црна Гора. Пред овие обврски кои официјално за нас започнувааат ...
Reprezentacija-trening5
Репрезентација

Предводникот на машката македонска сениорска ракометна репрезентација, Раул Гонзалез го објави списокот на повикани ракометари за првиот собир на националниот тим во пресрет на Европското првенство во Хрватска во 2018 година. На списокот се следниве играчи: Никола Митревски, ...
ehf nedela kraj zar vistina e kraj 2017
Репрезентација

Македонската сениорска ракометна репрезентација како што е познато на стратот на наредната година ќе биде дел од спектаклот и Европското првенство во Хрватска каде во првата фаза во групата Ц ќе се соочиме со Словенија, Црна Гора и ...