Archives by: Александар Табаковски

Александар Табаковски

1232 Написи 0коментари

Александар Табаковски Написи

Photo credit: Dean Treml / Red Bull Content Pool
Екстремни спортови
Бранителката на титулата Ријана Ифланд (Австралија) и локалниот херој Алесандро Де Росе ги разбранува водите во Рим, пред возбудливата двојна и никогаш досега толку изедначена пресметка во Полињано ...
Коментарите се исклучени на Скокачите од карпи го освоија и Рим пред големото финале на сезоната!

Photographer Credit:
Balazs Gardi/Red Bull Content Pool
Екстремни спортови
Победникот на претходните две трки во Будимпешта и Казад, Мартин Шонка, оствари уште еден импресивен триумф на трката во Австрија, каде што беше најбрз токму во последната рунда, ...
Коментарите се исклучени на Трет триумф во низа на Шонка, пресврт на врвот на табелата!

tekvondo reprezentacija bukurest 2018
Боречки спортови
Еден од најмладите олимписки спортови, теквондо, благодарение на прифаќањето во поширокото семејство на натпревари кои се вклучени на летните олимписки игри стекнува се поголема популарност и на нашите ...
Коментарите се исклучени на Македонија освои 18 медали на балканското првенство во теквондо

Photo credit: Media Daimler
Формула 1
Тимскиот шеф на Мерцедес се обиде да ги објасни фантастичните перформанси на „сребрените стрели“ во Сингапур, иако сите беа убедени дека конфигурацијата на патеката ќе ги фаворизира нивните ...
Коментарите се исклучени на Тото Волф „им симна капа“: Ова беше надреално!

daniel ricciardo singapore 2018 - getty redbulcontentpool
Формула 1
Иако Себастијан Фетел на прес конференцијата по квалификациите во Сингапур изрази уверување дека тимот од Маранело има добри шанси во неделната ноќна трка, Даниел Рикиардо верува дека Ред ...
Коментарите се исклучени на Рикиардо чита меѓу редови: Ферари може да има проблеми во Сингапур!

martin sonka wiener neustadt 2018
Екстремни спортови
Поминаа 15 години од првата трка на Red Bull Air Race во Целтвег, Австрија, но за само неколку дена светскиот шампионат се враќа на своите корени на нова ...
Коментарите се исклучени на Премиера на авионските трки во колевката на европската авијација!

Mario Andreti i Fernando Alonso vo 2017 godina
Формула 1
Светскиот првак во Формула 1 за 1978 година, Марио Андрети, ја поддржа идејата за воведување трет болид во Формула 1 со цел да им се овозможи полесен влез ...
Коментарите се исклучени на Кампања за трет болид: Марио Андрети низ својот пример повика за промени

Photo credit: Amel Amed
Македонија
Летниот период е еден од шпицовите во сообраќајот кога голем број возачи посетуваат далечни дестинации, а голем број од нив се потпираат на „Ред Бул“ бидејќи го освежува ...
Коментарите се исклучени на „Пат под нозе“: Дарко Јовановски е првиот Македонец што ќе вози болид во Австрија!

zaednicka turnir sah 2017
Млади спортисти
Шаховската школа на велемајсторот Влатко Богдановски и интернационалниот мајстор Дејан Стојановски, обајцата членови на ШК Алкалоид кој ја помага работата на оваа школа, објави дека доделува две стипендии ...
Коментарите се исклучени на Хуман гест на големите шампиони: Две стипендии за деца од социјално загрозени семејства за изучување на шаховската игра

Photographer Credit:
Dean Treml/Red Bull Content Pool
Екстремни спортови
Бранителот на титулата Џонатан Паредес од Мексико го поведе повеќекратниот победник во скокови од мостарскиот „Стари Мост“ на заедничка авантура, како вовед во претпоследното натпреварување од светската серија ...
Коментарите се исклучени на Шампионот Паредес го предизвика локалниот победник на природните гребени на Неретва