Archives by: Александар Табаковски

Александар Табаковски

1096 Написи 0коментари

Александар Табаковски Написи

Pero-Ferrari22
Македонија
Најголемата македонска кошаркарска ѕвезда Перо Антиќ, ќе има можност да почувствува адреналинот што го нуди возењето спортски автомобил и да ужива во тоа зад воланот на луксузниот спортски ...
Коментарите се исклучени на Перо Антиќ има врвен вкус за супер автомобили, се почести со Ферари Калифорнија! (ФОТО)

DSC_8026
Боречки спортови
Вкупно 10 македонски каратисти учествуваа на петиот турнир од светската „1 Премиер Карате Лига“ кој се  одржа во Ротердам, Холандија. Сите наши претставници останаа без пласман и ги ...
Коментарите се исклучени на Моника Стефановска седма на турнирот во Ротердам

viktor davidovski so kaciga misano 2018
Македонија
За „Дерби“ од Римини, Александар Табаковски Виктор Давидовски најави дека оваа година ќе се префрли во новото „TCR“ првенство за Европа, за што „Дерби“ веќе објави дека е ...
Коментарите се исклучени на Давидовски го тестираше новиот автомобил за оваа сезона во Мисано! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

vlatko todev sport arena press
Македонија Млади спортисти
Со прес конференција во „Куќата на фудбалот“ денеска во Скопје беше означено пријавувањето за фудбалскиот камп што ќе го организира Реал Мадрид Фондацијата, што „Дерби“ претходно го најави ...
Коментарите се исклучени на Започна пријавувањето за првиот фудбалски камп на Реал Мадрид Фондацијата во Македонија

final4 edmonton canada 2018
Екстремни спортови
Во драматичниот финиш од осумнаесеттата сезона во најбрзиот спорт на лизгалки во светот, бранителот на титулата, Американецот Камерон Неш беше елиминиран во полуфиналната трка поради судир со Австриецот ...
Коментарите се исклучени на Кроксал по втор пат на светскиот трон, конкурентите меѓусебно се елиминираа!

karlsen protiv giri
Шах
Осум шахисти низ меѓусебна пресметка на таканаречениот „Турнир на кандидатите“ кој започнува денес, ќе го дадат одговорот кој од нив ќе излезе на мегдан за светскиот трон против ...
Коментарите се исклучени на Турнирот за избор на предизвикувач на Карлсен започна со Tвитер-скандал од актуелниот шампион

Photographer Credit:
Andreas Langreiter / Red Bull Content Pool
Екстремни спортови
Тројца мажи и две жени ќе се борат за шампионските наслови за сезоната 2017/2018 на светското првенство во екстремен спуст на лизгалки во големото финале на блескавата сезона ...
Коментарите се исклучени на Жесток финиш: Шампионските наслови во екстремен спуст на лизгалки ги предизвикуваат кандидатите на нов дуел во Канада

vettel barselona test 2018
Формула 1
Себастијан Фетел го искористи претпоследниот ден од тестирањата за новата сезона на Формула 1 за да извози нов рекорден круг на патеката „Каталуња“ крај Барселона. Возачот на Ферари ...
Коментарите се исклучени на Провокација или предупредување: Фетел „испука“ нов рекорд во Барселона

borko
Свет
Борко Ристовски ја игра последната сезона од својот договор во дресот на Барселона, поради што во јавноста подолго време се лиферуваа вести  по прашањето каде македонскиот репрезентативец би ...
Коментарите се исклучени на „Дерби“ дознава: Борко Ристовски го избра клубот во кој ќе ја продолжи кариерата

filip kuzmanovski
СЕХА лига
Филип Кузмановски во вториот дел од сезоната прикажува многу подобри игри во дресот на Металург, издигнувајќи се како лидер на екипата од Автокоманда, за разлика од првиот дел ...
Коментарите се исклучени на Кузмановски го „разнесе“ Брест, СЕХА го прогласи за играч на мечот (ВИДЕО)