Меѓународни настани

Меѓународни настани

pingpong
Меѓународни настани

Азиските земји доминираат на светската пинг-понг сцена, па затоа и Азиското првенство кое се одржува во моментов, претставува навистина силен турнир на кој има жестока конкуренција за медалите во сите конкуренции. Светската федерација издвои видео со неколку размени ...
deca-olim
Меѓународни настани

По повод меѓународниот ден на спортот (6 април), Специјалната олимпијада на Македонија започна уникатна програма „Млади атлети“ намената за децата со и без интелектуална попреченост на возраст од 2 до 7 години, а главна цел и фокус е ...
ikas 3
Меѓународни настани

Како што информираа на прес-конференцијата одржана во Агенцијата за млади и спорт, на патеката „Матка“ крај Скопје претстојниот викенд (8 и 9 април) ќе се одржи 49-от традиционален Илинденски кајак слалом – ИКАС. – Со организацијата и поддршката на ...
ping pong
Меѓународни настани

Дуелот меѓу Ли Џи и Хитоми Сато на турнирот „Симастер 2017“ ќе биде запаметен по рекордниот број удари во еден поен, но и дефанзивната игра и бизарната причина поради која поенот е прекинат. Џи и Сато разменија неверојатни ...
Eugenie Bouchard
Меѓународни настани

Екипата на Њу Ингланд Патриотс во чудесен и драматичен натпревар успеа да слави над Атланта Фалконс и да дојде до титулата во НФЛ лигата. Том Брејди и компанија се изборија за неверојатен пресврт кој ќе биде запишан во ...
sek-1
Меѓународни настани

„Супербоул“ спектаклот донесе плантетарна популарност на големото финале во НФЛ лигата, а воопшто не е случајно што најголемите ѕвезди од различни сфери во спортот се најдоа на лице место во Хјустон со цел во живо да го проследат ...
tom-brejdei
Меѓународни настани

Њу Ингланд успеа на направи пресврт кој не се памети во историјата на НФЛ финалињата и да стигне до петтата шампионска титула, но покрај сензационалното враќање, „Супербоул“ спектаклот сега ни донесе и една необична ситуација која всушност ја ...
superboul
Меѓународни настани

Њу Ингланд Патриотс стигнаа до петтата титула во американската НФЛ лига, откако играчите на овој тим ова утро се изборија за чудесен пресврт во дуелот со Атланта Фалконс кој ќе остане запаметен во историјата на Супербоул“ натпреварите. Популарните ...
Ronnie O'Sullivan2
Меѓународни настани

Најдобрите 16 снукер играчи ја отворија и 2017 година со традиционалниот Мастерс во Лондон, а на еден од трите најпрестижни турнири во годината триумфираше Рони О’Саливен. Најголемата ѕвезда на снукерот во финалето го победи Џо Пери со 10:7 ...
Roni-OSaliven
Меѓународни настани

Снукер фановите со нетрпение го очекуваа почетокот на Мастерсот во Лондон каде најдобрите 16 професионални снукер играчи се борат за престижната титула, а Рони О’Саливен пристигна да го освои рекордниот седми трофеј. Големата ѕвезда на овој спорт влезе ...