Меѓународни настани

Меѓународни настани

Eugenie Bouchard
Меѓународни настани

Екипата на Њу Ингланд Патриотс во чудесен и драматичен натпревар успеа да слави над Атланта Фалконс и да дојде до титулата во НФЛ лигата. Том Брејди и компанија се изборија за неверојатен пресврт кој ќе биде запишан во ...
sek-1
Меѓународни настани

„Супербоул“ спектаклот донесе плантетарна популарност на големото финале во НФЛ лигата, а воопшто не е случајно што најголемите ѕвезди од различни сфери во спортот се најдоа на лице место во Хјустон со цел во живо да го проследат ...
tom-brejdei
Меѓународни настани

Њу Ингланд успеа на направи пресврт кој не се памети во историјата на НФЛ финалињата и да стигне до петтата шампионска титула, но покрај сензационалното враќање, „Супербоул“ спектаклот сега ни донесе и една необична ситуација која всушност ја ...
superboul
Меѓународни настани

Њу Ингланд Патриотс стигнаа до петтата титула во американската НФЛ лига, откако играчите на овој тим ова утро се изборија за чудесен пресврт во дуелот со Атланта Фалконс кој ќе остане запаметен во историјата на Супербоул“ натпреварите. Популарните ...
Ronnie O'Sullivan2
Меѓународни настани

Најдобрите 16 снукер играчи ја отворија и 2017 година со традиционалниот Мастерс во Лондон, а на еден од трите најпрестижни турнири во годината триумфираше Рони О’Саливен. Најголемата ѕвезда на снукерот во финалето го победи Џо Пери со 10:7 ...
Roni-OSaliven
Меѓународни настани

Снукер фановите со нетрпение го очекуваа почетокот на Мастерсот во Лондон каде најдобрите 16 професионални снукер играчи се борат за престижната титула, а Рони О’Саливен пристигна да го освои рекордниот седми трофеј. Големата ѕвезда на овој спорт влезе ...
roni-osaliven
Меѓународни настани

Снукер великанот Рони О’Саливен останува најпопуларен играч во оваа игра, а својот настап на Мастерсот го најави со интересна изјава со која ги наведе своите вистински приоритети. О’Саливен веќе има шест титули на ова натпреварување, но вели дека ...
grad-skopje
Меѓународни настани

Томи Стефановски пред извесно време влезе во Куќата на славните на пливањето, а успешниот македонски маратонец ја одбележа и денешната церемонија на Град Скопје на која беше прогласен за најдобар спортист на годината. Градот Скопје и оваа година ...
michael-jordan-600x400
Меѓународни настани

Заработувачката на најголемите спортски ѕвезди значително е зголемена последните две децении, а дел од нив во својата кариера, а и по нејзиното завршување, имаат заработено повеќе од 1 милијарда долари. Магазинот „Форбс“ го објави рангирањето на спортистите со ...
makedonija-portugalija
Меѓународни настани

Македонската футсал репрезентација ремизираше со резултат 2:2 против фаворизираната Португалија на подготвителниот турнир кој од понеделникот до денес се одржуваше во Скопје. Нашите репрезентативци имаа водство од 2:0 против силниот противник, но не успеаја да го задржат истото ...