Поврзете се со нас

Меѓународни настани

Нурмагомедов играше фудбал со Сидорф, спринтот на познатиот УФЦ борец стана вирален хит (Видео)

Објавено

на

Хабиб Нурмагомедов со последната борба во 2020-та година одлучи да стави крај на својата кариера, но како легендарен УФЦ борец и еден од најдобрите спортисти во историјата на боречките вештини, сега на јавноста и се прикажа и во едно поинакво светло.

Познатиот Дагестанец кој сите го знаеме по безмилосните удари и давењата во УФЦ рингот, сега се испроба и на зелениот фудаблски терен, а со една своја акција стана апсолутен хит на социјалните мрежи.

Нурмагомедов беше дел од ревијалниот натпревар во Дубаи од кој беше дел и легендарниот Кларенс Сидорф, легендарен фудбалер кој всушност бил омилен играч на таткото на Хабиб кој за жал во 2020-та година почина како последица на коронавирусот.

На социјалните мрежи се појавија доста голем број видеа од споменатиот меч, но во прв план се најде брзината на Хабиб при еден продор по левата страна, без оглед на тоа што противничкиот играч навреме реагираше.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни