Archives by: Тони Андонов

Тони Андонов

13030 Написи 0коментари

About the author

Тони Андонов Написи

luis-enrike-spanija
Шпанија
Луис Енрике денеска и официјално беше претставен како нов селектор на шпанската фудбалска репрезентација, а уште на првиот прес, поранешниот тренер на Барселона ја продолжи нетрпеливоста со одреден ...
Коментарите се исклучени на Луис Енрике се налути уште на првиот прес: Јас сум Астуриец, Хихонец, Шпанец и исто така…. (Видео)

sek-jahta
НБА
Шекил О’Нил е познат по својата емисија во која ги трола играчите во НБА лигата за одредени пропусти за време на натпреварите, но сега со една своја објава ...
Коментарите се исклучени на Шек побара помош за името на својата луксузна јахта, еден фан го уништи со провокативниот предлог (Фото)

nejmar-lezi-mex
Свет
Нејмар испрати доста депримирачка порака по крајот на мундијалот во Русија, односно елиминацијата на Бразил во четвртфиналето со Белгија, но 10-тина дена подоцна може да се забележи е ...
Коментарите се исклучени на Си фаќа сеир сам на себе: Нејмар се истрола за циркусот кој го направи на мундијалот во Русија (Видео)

komiti-zapadd
Лига Европа
Вардар минатата година оствари историски успех со пласманот во групната фаза на Лига Европа, но турбуленциите кои го зафатија нашиот најтрофеен клуб влијаеја негативно и оваа година уште ...
Коментарите се исклучени на Вардар покажа немоќ, Пјуник со два гола ги потопи „црвено-црните“ (Видео)

oblak-crven
Шпанија
Јан Облак во изминативе неколку сезони со своите импресивни изданија во Атлетико Мадрид се издвои како еден од најдобрите голмани во светот, но на последниот тренинг на „душекџиите“ ...
Коментарите се исклучени на Облак го изимитира ремек-делото на Роналдо и ги освои социјалните мрежи (Видео)

james-izvini
Германија
Нико Ковач одби да даде директен одговор за потенцијалниот ангажман на Бенжамин Павар од Штутгарт и ги препрати новинарите кај спортскиот директор Хасан Салихамиџиќ, но затоа многу полесно ...
Коментарите се исклучени на Ковач се огласи за сензационалното враќање на Хамес во Реал

brzina-igraci
Светски првенства
Во изминативе 30-тина дена имавме можност да гледаме 64-ри натпревари на Светското првенство во Русија, натпреварување кое од секоја гледна точка ги задоволи фудбалските фанови, но и учесниците ...
Коментарите се исклучени на Податоците на ФИФА ги открија десетте најбрзи играчи на мундијалот во Русија, двајца го делат врвот! (Фото)

odriosola-real
Шпанија
Алваро Одриосола во текот на вчерашниот ден беше официјално претставен како второ летно засилување на Реал Мадрид, а неговата промоција претседателот Флорентино Перез ја искористи за да испрати ...
Коментарите се исклучени на Новото засилување на Реал со првиот потег го воодушеви Лопетеги и сите во управата на клубот

joze-sad
Англија
Жозе Мурињо вчера одржа прес-конференција пред американските медиуми давајќи свое гледиште за тоа како ќе се одвиваат подготовките на Манчестер Јунајтед во САД, но покрај тоа што ја ...
Коментарите се исклучени на Мурињо испрати прв негативен сигнал: Многу сум загрижен од тоа што го гледам

ronaldo-torino-sako
Италија
Кристијано Роналдо го крена Торино на нозе и буквало ги разбуди фановите на Јувентус со неговиот сензационален трансфер од Реал Мадрид во редовите на италијанскиот шампион, а како ...
Коментарите се исклучени на Роналдо-манија и во Неапол, но на далеку поинаков начин (Фото)