Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 5: Едвардс со мајсторија против Денвер, експлозивно забивање на Топин во Њујорк (ВИДЕО)

Објавено

на

Њујорк Никс и Минесота Тимбервулвс ги однесоа победите на средбите кои рано утрово се одиграа во НБА лигата, па така сега избраниците на Тибодо водат со 1-0 во дуелот со Индијана Пејсерс, додека „волците“ веќе зголемија и на 2-0 во соочувањето со актуелниот првак Денвер Нагетс.

Стандардно се бираат најдобрите потези, па двете соочувања имаме пет акции кои се во фокусот, листа која ја отвара Едвардс со мајсторија во Колорадо, а ја затвара Топин со екстра забивање во „Медисон Сквер Гарден“.

Standings provided by Sofascore
Реклама
Реклама
Реклама

Популарни