Поврзете се со нас

Меѓународни настани

Полицијата во потрага по две НФЛ ѕвезди кои извршиле вооружен грабеж

Објавено

на

Американската полиција трага по две НФЛ ѕвезди кои извршиле вооружен грабеж за време на домашна забава.

Диандре Бејкер и Квинтон Данбар настапуваат за Њујорк Џајнтс и Сиетл Сихоукс, но сега се топ тема на медиумите поради криминалната активност за која очигледно ќе завршат во затвор.

Бејкер и Данбар биле дел од домашна забава на која играле карти и видео игри со присутните, за во еден момент да настане кавга, по која Бејкер извадил револвер, а Данбар и уште едно маскирано лице ги ограбило присутните гости.

Биле украдени 12.000 долари во пари и часовници со проценета вредност од околу 25.000 долари, по што трите лица побегнале со посебни автомобили и засега не и се достапни на полицијата.

Бејкер се соочува со осум, а Данбар со четири обвининенија, додека челниците на НФЛ лигата засега не го коментираат овој инцидент предизвикан од младите квотербекови.

Медиумите во САД индиректно ги исмеваат двете млади НФЛ ѕвезди бидејќи потегот може да ги чини скапо, а тие ограбиле сума која е смешна ако се знае дека местото го напуштиле со автомобилите со логото на Ламборгини, односно Мерцедес.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни