Поврзете се со нас

Италија

Ањели го испочитува Алегри и го „пецна“ раководството на Јувентус

Објавено

на

Foto:twitter.com/juventusfc

Јувентус реши да го отпушти Масимилијано Алегри и тоа само две дена откако екипата го освои Купот на Италија, односно во седмицата во која клубот и официјално обезбеди место во Лигата на шампионите.

Крај на приказната: Јувентус го отпушти Алегри

Калчолигашот соопшти дека Макс добива отказ поради неговото однесува за време и по мечот со Аталанта, поточно посочи дека тоа не се вредностите за кои се залага Јувентус.

Ова како да ги испровоцира поранешниот прв човек на „старата дама“, Андреа Ањели кој му се заблагодари на Макс, а притоа го пецна и сегашното раковдоство, управата на составот од Торино.

-Извонредно уникатен микс: гордост и човечност кои постојано се комбинираат за време на 10-годишно патување. Ти благодарам Макс, благодарност до тебе што го претставуваше Јувентус со секоја своја клетка. До крај, -напиша Ањели.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни