Поврзете се со нас

Европски купови

Уште еден неверојатен поен на европските терени: Погоди од кош на кош со звукот на сирената (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:www.fiba.basketball/europecup/23-24

Пред неколку дена центарот на Фенербахче, Јоргос Папајанис постигна неверојатен кош за неговиот Фенербхаче против Бахчешехир во турскиот шампионат, тројка со која го спаси својот тим од пораз за да потоа фаворитот и слави по дополнителните минути.

Кош кој долго ќе се врти: Центарот на Фенербахче постигна неверојатна тројка со звукот на сирената и ги шокираше сите во Истанбул (ВИДЕО)

Сега една слична масјторија ни дојде од ФИБА Европа Купот и тоа од дуелот меѓу Лејден и Варезе каде Лук Ван Бре даде тројка буквално од кош на кош.

Откако гостите не го реализираа својот напад, топката ја прифатија домаќините, поточно истата стигна до Лук кој со едната рака ја фрли преку теренот и успеа да ја „искине“ мрежичката за ерупција на трибините.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни