Европски купови

Европски купови

Stojanovski-Mons
Европски купови

Турскиот клуб Бујукчекмече славеше на незгодното гостување против Монс со 69:64 и со четири победи се издвои на првото место во својата група од ФИБА Европа купот. Војдан Стојановски повторно имаше важен учинок за својот тим, реализирајќи 11 ...
RA1_6721
Европски купови

И по четвртата рунда во групата Х составот на Карпош Соколи остана без победа во ФИБА Еврокупот. Вечерва македонскиот претставник доживеа убедлив пораз од унгарски Солнок со 91-73 иако самиот старт не го најавуваше ваквиот резултат. Имено „соколите“ ...
vojdan
Европски купови

Македонскиот репрезентативец Војдан Стојановски му ја донесе третата победа на Бујукчекмече во групната фаза ФИБА Еврокупот. Имено вечерва турскиот претставник во неизвесен меч славеше над Химик Јужни со 80:76 и тоа благодарение на мирната рака на нашиот Стојановски ...
vojdan
Европски купови

Македонскиот бек, Војдан Стојановски со Бујукчекмече ја запиша втората победа во групната фаза на ФИБА Еврокупот и тоа над домашен терен против Сигал Приштина. Косовскиот тим во овој меч влезе со максимален ефект (три од три), но наиде ...
falko-karpos
Европски купови

Екипата на Карпош Соколи го доживеа третиот пораз во третиот натпревар во ФИБА Еврокупот и тоа одново во Унгарија. Во првото коло македонскиот вицешампион загуби од Солнок, додека пак вечерва подобар од нив беше Фалко Вулкано со 108-87. ...
vojdan
Европски купови

Турскиот претставник Бујукчекмече иако на хартија беше голем фаворит доживеа пораз од Белфиус Монс во второто коло од групната фаза во ФИБА Еврокупот. Составот од Белгија славеше со 84-79 пред се благодарение на одличното прво полувреме кое го ...
Solnok-Karpos
Европски купови

Карпош Соколи едноставно нема по добро да го памети денешниот домашен натпревар со рускиот тим Нижни Новгород, бидејќи во второто коло од Еврокупот на ФИБА доживеа тежок пораз кој најдобро го одразува конечниот резултат од средбата. Рускиот тим ...
vojdan
Европски купови

Екипата на Бујукчекмече од која дел е Војдан Стојановски издвојува победа над Химик со 80-60 во првиот меч од групната фаза во ФИБА Еврокупот. Во сите четири периоди подобар ривал беше турскиот претставник, па сосема заслужено дојде до ...
Solnok-Karpos
Европски купови

Карпош Соколи доживеа убедлив пораз изразен со резултат 94:73 на гостувањето кај Солнок во ФИБА Еврокупот, со што со негативен резултат го отвори настапот во групата Х во ова европско кошаркарско натпреварување. Унгарскиот тим Солнок одигра многу подобро ...
stojanovski
Европски купови

Турскиот прволигаш Бујукчекмече ги мина квалификациите и ќе игра во главната фаза на ФИБА Еврокупот, успех за кој голем удел има нашиот репрезентативец Војдан Стојановски. Составот на Бујукчекмече славеше и на вториот меч против Тарту, овој пат со ...