Поврзете се со нас

Свет

Меч кој ќе се памети: Меси ја одигра најдобрата партија во кариерата (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/InterMiamiCF

Интер Мајами го доби дербито со Њујорк Ред Бул со 6-2 во дуел во кој главна ѕвезда беше аргентинскиот репрезентативец, Лионел Меси.

Домаќините губеа со 1-0 по првото полувреме, но потоа на сцена стапи Меси кој постигна еден гол, ама запиша уште пет асистенции што значи директно учествуваше во сите погодоци на својот тим.

Три од нив беа за Суарез, а две за Рохас.

Со ова Лео дојде до најдобрата партија во кариерата барем стастистики, односно за првпат му се случи да биде „виновен“ за шест гола за екипата за која настапува.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни