Поврзете се со нас

Свет

Каков удар! Бернардески со голчиште ја одбележа победата на Торонто (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/TorontoFC

Лионел Меси имаше лудо издание со пет асистенции и погодок во победата на Интер Мајами над Њујорк Ред Бул во МЛС лигата, но и други играчи имаа забележителни партии во овој шампионат како онаа на Федерико Бернардески.

Италијанецот блескаше за Торонто во дуелот со Далас каде учествуваше во сите три акции во славјето до 3-1.

За издвојување е неговиот гол во 52 минута, втор на средбата кога испрати страшен удар за ремек дело и ерупција на трибините.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни