Поврзете се со нас

НБА

НБА Топ 10: Едвардс „танцуваше“ против шампионот (ВИДЕО)

Објавено

на

Минесота Тимбервулвс издвојува победа над Денвер Нагетс од 106:99 во првиот натпревар од полуфиналето на западната конференција.

Гостите тргнаа со брејк и за тоа најзаслужен е Ентони Едвардс кој реализираше 43 поени со 7 скока и 3 асистенции. Тој беше незадржлив, нерешлива енигма за актуелниот шампион, а неговата мајсторија против Гордон е избрана за потег на денот во НБА лигата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни