Поврзете се со нас

Свет

Дориев со одличен гол го реши лидерот во Узбекистан (ВИДЕО)

Објавено

на

Повремениот македонски репрезентативец, Љупче Дориев со атрактивен гол донесе победа за Согдиана над лидерот Андијан во првата лига на Узбекистан.

Еден гол падна на ова соочување и истиот беше дело на нашиот интернационалец кој мајсторски биеше во 64 минута. Ова за Дориев беше втор сезонски погодок, првиот го даде во пресметката со Нефчи Фаргона.

Сега Согдиана има 11 бода е на делба на првото место на табелата заедно со Андијан.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни