Англија

Англија

marsijal-stoke
Англија

Манчестер Јунајтед рутинирано си ја заврши својата работа во последниот меч од 23-то коло во англиската Премиер лига, победувајќи го раздрманиот Стоук без  никакви проблеми и со голема леснотија на „Олд Трафорд“. Тимот на Жозе Мурињо оствари победа ...
karager-fir
Англија

Ливерпул направи навистина огромен потстрек победувајќи го лидерот Манчестер Сити со 4:3, а еден од играчите на натпреварот беше Роберто Фирмино кој многу веројатно го постигна и најважниот гол на мечот, оној за 2:1. Погодокот на Бразилецот ги ...
alexis-karabao
Англија

Арсен Венгер самиот се помири со судбината и посочи дека судбината на Алексис Санчез ќе биде решена во наредните 48 часа, а ако од оваа изјава на Французинот веќе поминаа 24, за очекување е неговата иднина да биде ...
lambert
Англија

Премиерлигашот Стоук Сити го објави наследникот на Марк Хјуз кој неодамна доби откако клубот влезе во лоша резултаска серија во сите натпреварувања. Одговорноста за да ја поправи ситуацијата падна врз Пол Ламберт кој со новиот клуб потпиша двеи ...
klopp-aplauz1
Англија

Ливерпул извојува голема победа на домашниот „Енфилд Роуд“ и во лудото премиерлигашко дерби му го нанесе првиот сезонски пораз на досега непобедливиот Манчестер Сити, а дефинитивно овој триумф е посебно сладок за „црвените“ со оглед на тоа што ...
ras-salah
Англија

Легендата на премиерлигашот Ливерпул, Иан Раш испрати големи комплименти на адреса на Мохамед Салах кој годинава во својата прва година на „Енфилд Роуд“ блеска во дресот на „црвените“ и е најдобар поединец во екипата. Според Раш најдобриот африкански ...
salah
Англија

Џејми Карагер е импресиониран од влијанието што го има Мохамед Салах во Ливерпул. Египетскиот напаѓач, кој дојде летоска на „Енфилд“ од Рома за 37,8 милиони евра, вреди секое пени според легендата на „црвените“. Поранешниот дефанзивец тврди дека клубот ...
klopp-sesmee
Англија

Ливерпул стана првиот тим кој го победи Манчестер Сити оваа сезона, а начинот на кој домаќините го отворија вториот дел беше навистина импресивен и изгледаше дури неверојатно. „Црвените“ влегоа фуриозно во вториот дел и во период од дваесетина ...
arsenal-ocaj
Англија

Арсенал се стави одново во многу незавидна ситуција ова попладне откако му дозволи на Бурнмаут да направи брз пресврт во второто полувреме и на крајот на победи со 2:1, пораз кој секако е јасен сигнал за Арсен Венгер ...
Англија

На денот кога Арсенал загуби 2:1 од Бурнмаут, навивачите на „топчиите“ си најдоа причина за славење. Манчестер Сити денеска загуби на гостувањето против Ливерпул со 4:3, што беше прв пораз сезонава за тимот на Пеп Гвардиола по 23 ...