НБА

НБА

Rasel Vestbruk
НБА

Оклахома успеа да го победи тимот на Атланта со резултат од 119:107, меѓутоа резултатот беше во втор план поради ефектот на Расел Вестбрук кој го постигна својот 100. ,,трипл-дабл” во кариерата. Вестбрук на овој натпревар постигна 32 поени, ...
НБА

Скромна беше понудата на натпревари во НБА лигата, односно се одиграа само четири на кои три победи оставрија домашните состави. Во дербито на вечерва Хјустон го доби тексашкото дерби против Сан Антонио со 109-93. „Ракетите“ беа поквалитетен ривал ...
lebron
НБА

Вицешампионот Кливленд Кавалирс претрпе уште еден пораз во НБА лигата и тоа на гостувањето во Калифорнија кај Лос Анџелес Лејкерс (127-113), но токму на оваа средба првата ѕвезда на клубот од Охајо, Леброн Џејмс имаше една супер асистенција ...
Lejkers Klivlend
НБА

Кошаркарите на ЛА Лејкерс на домашен терен успеаа да го совладааат тимот на Кливленд Кавалирс со резултат од 127:113. Младите момци на Лејкерси беа мотивирани од фактот дека играат против најдобрите кошаркар во НБА лигата, Леброн Џејмс. Младиот ...
jokic-nagets
НБА

Српскиот центар во редовите на Денвер Нагетс, Никола Јокиќ не престанува да изнудува воздишки со своите игри. На вчерашниот натпревар против Сакраменто Кингс, во кој неговиот тим победи со резултат од 130:104, тој успеа да забележи седми ,,трипл ...
НБА

Расел Вестбрук уште еднаш покажа дека е вистински лидер на Оклахома Сити Тандер и со нов трипл-дабл (21 поен, 12 скокови, 10 асистенции) го предводеше својот тим во триумфот над ривалот од Западот, Сан Антонио Спарс (104-94). Воедно ...
rasel-san
НБА

Оклахома уште еднаш ја покажа својата сила на домашен терен и го победи Сан Антонио со 104:94 во дербито кое се одигра во НБА лигата изминатава вечер, епилог по кој „громовите“ се искачија на петтото место на табелата, ...
НБА

Ниту еден ден во НБА лигата не може да мине без потези кои воодушевуваат и ќе ги паметат љубителите на кошарката ширум планетава, па во продолжение уживајте во најновата Топ 10 листа и во спектакуларни летови и атракции ...
toronto-slavi
НБА

Хјустон беше во неверојатна серија од 17 последователни победи во НБА лигата, но изминатава ноќ на истата и дојде крајот откако „ракетите“ беа приземјени од страна на Торонто. „Рептилите“ се покажаа како непремостлива пречка за разиграниот Хјустон и ...
sek-kobi
НБА

Коби Брајант пред неколку дена го доби Оскарот за анимираниот филм „Драга кошарко“, а неколку дена по свечениот настан, гостуваше во ексклузивната програма на „Еј-Би-Си“, односно во емисијата на познатиот Џими Кимел во која проговори за една незаборавна ...