Репрезентација

Репрезентација

sobir
Репрезентација

Плејмејкерот на романски Питешти, Александар Костоски нема да може да и помогне на нашата кошаркарска репрезентација на гостувањето кај Словачка во првиот меч од претквалификациите за Европското првенство во 2021 година. Костоски има повреда на листот, па ќе ...
hendirks_pachulija_eurobasket_2015
Репрезентација

Македонската кошаркарска репрезентација ја очекуваат два меча против Словачка и Швајцарија во претквалификациите за Европското првенство во 2021 година, а селекторот Јорданчо Давитков за истите ќе може да смета и на  Ричард Хендрикс. Иако првично беше најавено дека ...
Stojanovski-Kosovo
Репрезентација

Нашата сениорска машка кошаркатска репрезентација денеска го имаше првиот собир по повод првиот прозорец од претквалификациите за Европското првенство во 2021 година. Во наредните неколку денови ќе одиграме две средби, прво и гостуваме на Словачка во Попрад, а ...
sobir
Репрезентација

Македонската кошаркарска репрезентација имаше лош настап и доживеа дебакл во летните претквалификациите за Светското првенство во 2019, но сега следува нов предизвик и нов циклус претквалификациите за Европското првенство во 2021 година на кои нашите играчи мора да ...
pero
Репрезентација

Селекторот на машката сениорска кошаркарска репрезентација, Јорданчо Давитков во понеделник ќе ја има првата прозивка на која јасно ќе види кои играчи ќе ги има на располагање за двата меча против Словачка и Швајцарија во претквалификациите за Европското ...
MKD-Bug-Davitkov
Репрезентација

Селекторот на машката сениорска кошаркарска репрезентација, Јорданчо Давитков во понеделник (20 ноември) ќе ја има првата прозивка во пресрет на новиот предивик, претквалификациите за Европското првенство во 2021 година. Првиот тренинг ќе се одржи во големата сала при ...
Svedska-Makedonija
Репрезентација

Македонската женска кошаркарска репрезентација немаше сили да и се спротивстави на селекцијата на Шведска, од која вечерва во Содерталје загуби со убедливи 91:51, во натпревар од квалификациите за ЕП. Само првиот период беше неизвесен откако заврши со резултат ...
davitkov
Репрезентација

Јорданчо Давитков во текот на вчерашниот ден најде клупски ангажман, но во претстојниот период ќе има значајни обврски со македонската кошаркарска репрезентација бидејќи на крајот на овој месец не очекуваат претквалификациите за Европското првенство кое е на распоредот ...
kosarkarki
Репрезентација

Селекторот Марјан Лазовски заедно со неговите соработници денеска го одржа првиот тренинг со кошаркарките во пресрет на квалификациите за Европското првенство што во 2019 година ќе се одржи во Летонија и Србија. Лазовски мораше да направи неколку промени ...
zenska reprezentacija-Lazovski
Репрезентација

Селекторот на македонската женска сениорска кошаркаска репрезентација, Марјан Лазовски го скрати списокот на кошаркарки повикани за претстојниот „прв прозорец“ од квалификациите кои водат кон континенталниот собир во Латвија и Србија. Од списокот отпаднаа Македонките кои настапуваат на универзитетско ...