Европски купови

Европски купови

Brestovac-Obrvan
Европски купови

Довчерашниот македонски селектор Ивица Обрван и неговиот асистент Данило Брестовац кои го водат француски Шамбери го дознаа полуфиналниот противник на завршниот турнир во ЕХФ Купот кој ќе се одржи на 14 и 15 мај во Нант. Денешната ждрепка ...
Chambery
Европски купови

Француски Шамбери успеа да ја надохнади негативата од првиот натпревар против Ст.Рафаел и со триумфот од 29:22 во францускиот дуел, избори пласман на фајнл-фор турнирот во Купот на ЕХФ. Досегашниот македонски селектор Ивица Обрван и нашиот Данило Брестовац ...
naumce mojsovski
Европски купови

Екипата на ЦСМ Букурешт која е предводена од поранешниот македонски селектор Звонко Шундовски, а член е Наумче Мојсовски го доживеа четвртиот пораз во групната фаза на ЕХФ Купот. Романците овој пат загубија на гостувањето во Шведска кај Истадс ...
vardar junior slavi
Европски купови

Ракометарките на Вардар јуниор го победија украински Карпати во првиот четвртфинален натпревар во Челинџ купот. Избраничките на Симе Симовски славеа со 22-19, правејќи си залиха од три гола за реваншот кој е на програмата в недела во Украина ...
lazarov povreda 2016
Европски купови

Ракометарите на Пик Сегед се обидоа да му парираат на европскиот ракометен шампион, но избраниците на Чави Пасквал не дозволија изненадување на домашен терен. „Дерби“ претходно објави дека во победата изразена со 30:25 двајца најпрецизни во редовите на ...
naumce mojsovski
Европски купови

Екипата на ЦСМ Букурешт во чии редови има двајца Македонци, Звонко Шундовски и Наумче Мојсовски го пораз ја започна групната фаза во ЕХФ Купот. Романскиот состав на гостувањето кај Хелветиа Анаитасуна во Шпанија загуби со 28:22. Избраниците на ...
vardar-junior
Европски купови

Ракометарките на Вардар јуниор го дознаа противникот за четвртфиналето во Челинџ купот, тоа е украински Карпати. Младите вардарки на првиот меч кој ќе се одигра на 20 или 21 февруари ќе бидат домаќини, додека реваншот е закажан за ...
vardar-junior
Европски купови

Ракометарките на Вардар јуниор по втор пат го победија составот на Минаква Војводина и се пласираа во четвртфиналето на Челинџ-купот. Младите вардарки одиграа далеку подобро во однос на првиот кој се одигра вчера, а го добија 26:24. Денеска ...
vardar-junior
Европски купови

Ракометарките на ЖРК Вардар јуниор славеа над Минаква Војводина во првиот меч од осминафиналето во Челинџ-купот. Младите вардарки на средбата која се одигра во СЦ „Јане Сандански“ беа подобри во двете полувремиња и на крајот победија со 26-24. ...
obrvan_na_trening_pred_tunis
Европски купови

Денешната ждрепка во Виена за групната фаза од ЕХФ купот донесе интересен епилог, па еден против против друг ќе се соочат двајца сегашни и поранешни македонски селектори Ивица Обрван и Звонко Шундовски. Сегашниот тренер на „црвено-жолтите“ Обрван кој ...