Европски купови

Европски купови

lazarov povreda 2016
Европски купови

Ракометарите на Пик Сегед се обидоа да му парираат на европскиот ракометен шампион, но избраниците на Чави Пасквал не дозволија изненадување на домашен терен. „Дерби“ претходно објави дека во победата изразена со 30:25 двајца најпрецизни во редовите на ...
naumce mojsovski
Европски купови

Екипата на ЦСМ Букурешт во чии редови има двајца Македонци, Звонко Шундовски и Наумче Мојсовски го пораз ја започна групната фаза во ЕХФ Купот. Романскиот состав на гостувањето кај Хелветиа Анаитасуна во Шпанија загуби со 28:22. Избраниците на ...
vardar-junior
Европски купови

Ракометарките на Вардар јуниор го дознаа противникот за четвртфиналето во Челинџ купот, тоа е украински Карпати. Младите вардарки на првиот меч кој ќе се одигра на 20 или 21 февруари ќе бидат домаќини, додека реваншот е закажан за ...
vardar-junior
Европски купови

Ракометарките на Вардар јуниор по втор пат го победија составот на Минаква Војводина и се пласираа во четвртфиналето на Челинџ-купот. Младите вардарки одиграа далеку подобро во однос на првиот кој се одигра вчера, а го добија 26:24. Денеска ...
vardar-junior
Европски купови

Ракометарките на ЖРК Вардар јуниор славеа над Минаква Војводина во првиот меч од осминафиналето во Челинџ-купот. Младите вардарки на средбата која се одигра во СЦ „Јане Сандански“ беа подобри во двете полувремиња и на крајот победија со 26-24. ...
obrvan_na_trening_pred_tunis
Европски купови

Денешната ждрепка во Виена за групната фаза од ЕХФ купот донесе интересен епилог, па еден против против друг ќе се соочат двајца сегашни и поранешни македонски селектори Ивица Обрван и Звонко Шундовски. Сегашниот тренер на „црвено-жолтите“ Обрван кој ...
zrk-vardar-junior-proslava
Европски купови

Ракометарките на Вардар јуниор практично се пласираа во осминафиналето на Челинџ купот на ЕХФ по победата од 27:14 над Лондон ејнџелс во првиот натпревар. „Црвено-црните“ доминираа од самиот старт и го решија првото полувреме во своја корист со ...
metalurg
Европски купови

Ракометарките на Металург и во вториот меч беа поуспешни од холандскиот состав Вестфрисланд во рамките на второто коло на Купот на победниците на куповите. Македонскиот претставник на првата средба во Холандија победи со 24:23, а пак на денешниот ...
neukar_maks_strumica_ehf_kup
Европски купови

Составот на Макс Струмица експресно го заврши својот настап во ЕХФ Купот, откако подобар од нашиот претставник повторно беше Хаукар од Исланд. Македонскиот вицешампион за разлика од вчерашниот меч кога загуби со 34:20 покажа подобра игра на вториот ...
neukar_maks_strumica_ehf_kup
Европски купови

Макс Струмица загуби со 34:20 од Хаукар во првиот меч од второто квалификациско коло на Купот на ЕХФ, па утрешниот реванш ќе биде само формалност. Исландскиот тим е домаќин на двомечот. Само во првите неколку минути, ракометарите на ...