Автомобили

Автомобили

ferari 1947 2017
Автомобили

Изгледот на супер-спортските автомобили низ историјата се менувал и унапредувал согласно придобивките и сознанијата од модерната ера, но интерпретацијата на сите тие знаења секогаш била различна. Дизајнот на Ферари од појавувањето по Втората светска војна до денес се ...
????????????????????????????????????
Автомобили

Макпетрол продолжува да инвестира во сопствените капацитети со цел на верните потрошувачи да им овозможи нови содржини како полесно би патувале низ територијата на нашата држава. Со постојана тимска работа на стручниот и професионален кадар, компанијата ги имплементира ...
????????????????????????????????????
Автомобили

Денеска во продажно-сервисниот салон на Хонда беа доделени наградите од летното финално коло од јубилејната наградна игра „70 години Мапетрол“. На настанот свое учество земаа претставници од Макпетрол АД, како и најсреќните добитници. – Бројот на членовите на ...
simulator amerit
Автомобили

Транспортните фирми во Македонија отсега имаат нов сојузник во борбата за пониски трошоци преку заштеда на гориво и правилна употреба на сите системи кај товарните возила со цел за избегнување дефекти. Центарот за обука на СИЗ „Македонија сообраќај“ ...
peugeot 308 skopje 2017
Автомобили

Откако се појави во 2007 година, Пежо 308 ја задржа улогата на столб во продажбата на францускиот конструктор, но со втората генерација што се појави во 2013 година, беа собрани и признанијата како „Европски автомобил на годината“. Сега ...
volvo promocija xc60 skopje 2017
Автомобили

Европскиот лидер во класата на премиум SUV-возила, Волво ХС 60, во Македонија лансираше продажна кампања со новата, втора генерација на ова овој автомобил. Два дизелски и два бензиски мотори, како и еден хибриден агрегат ја сочинуваат понудата за ...
Opel Ampera-e_1
Автомобили

Екипа на ТВ станица „Vox“ направи интересно тестирање со актуелниот шампион на електричен погон, Опел Ампера, возејќи дистанца од источната до западната граница на Германија со вкупна должина од 754,9 километри. Според стандардизираните испитувања NEDC (New European Driving ...
press andrea makpetrol
Автомобили

Во годината кога компанијата „Макпетрол“ прославува јубилеј од 70 години постоење, директорот Андреа Јосифовски преку средба со новинарите реферираше за резултатите од работењето, како и за неговите видувања за ситуацијата во Македонија околу трговијата со нафтените деривати. Во ...
Foto 7
Автомобили

По повод 70 годишнината на Макпетрол АД и прославувањето на 70 години соработка со потрошувачите, компанијата креираше голема наградна игра која започна на 1 март и ќе трае до 15 декември. Денеска во продажно-сервисниот салон на Хонда беа ...
insignia sport face 2017
Автомобили

Опел ја искористи македонската премиера на новиот модел Инсигнија за да ги потенцира сите предности на ова возило наспроти ривалите од премиум класата и да испрати јасна порака дека германскиот квалитет е подостапен на овој начин. Директорот на ...