Автомобили

Автомобили

IZ4A0438
Автомобили

Вечерва со авангардна музичко-сценска изведба официјално беше отворен новиот ексклузивен центар за Jагуар и Ленд Ровер во Скопје. Новиот објект е лоциран на улица Скупи и веќе од денес е подготвен да ги услужи како постојните сопствениците на ...
Makpetrol5
Автомобили

Денеска во продажно-сервисниот салон на Хонда беа доделени наградите од првото полуфинално коло од јубилејната наградна игра „70 години Мапетрол“, која компанијата ја организира по повод 70-годишнината на постоењето и прославувањето на 70 години соработка со потрошувачите. Големата ...
????????????????????????????????????
Автомобили

Макпетрол АД Скопје продолжува да инвестира во сопствени, нови капацитети и истовремено продолжува и понатаму со зацртаниот инвестициски циклус. При тоа, со постојана тимска работа на стручниот и професионален кадар, Макпетрол АД Скопје ги имплементира највисоките европски стандарди во сегментот на ...
makpetrol tng
Автомобили

Компанијата „Макпетрол АД“ со соопштение до медиумите ги информира потрошувачите што користат ТНГ (плин) во боци дека забележале зачестена појава на неовластени лица што вршат продажба и дистрибуција на боци со ТНГ. Како пример е посочено дека на ...
Foto 3
Автомобили

Во годината во која компанијата Макпетрол прославува 70-годишен јубилеј, отворена е нова бензиска пумпа спроти аеродромот „Александар Велики“, со што мрежата е зголемена на 126 станици. – Минатата недела отпочнавме со одбележување на јубилејот 70 години Макпетрол со ...
glavna nagrada tri hondi
Автомобили

Компанијата „Макпетрол“ АД ќе ги наградува своите лојални потрошувачи преку наградна игра што ја организира по повод 70 години од основањето, при што таа ќе трае од 1 март до 15 декември. Пред новинарите на денешната прес конференција ...
Peugeot 3008
Автомобили

Гордоста на француски Пежо, новата генерација на 3008 денеска е прогласен за „Европски автомобил на годината“, избор во кој освоил најмногу гласови на меѓународното новинарско жири, a чиј резултат беше соопштен денеска во Женева. Компактниот SUV ги импресионираше ...
pezo 3008-1
Автомобили

Актуелниот европски продажен хит се одвива во сегментот на SUV моделите каде што секоја година се продаваат 20% повеќе од претходната, па оттаму интересот на сите компании да имаат свој репрезент во оваа класа. Откако претходно имаше искуство ...
bmw 5 - sedma generacija 001
Автомобили

Седмата генерација на луксузната бизнис лимузина од Минхен денеска беше промовирана во Скопје при што според официјалните увозници станува збор за најпрогресивниот премиум бизнис седан. Согласно филозофијата на германските конструктори, нагласената динамичност и иновативност го прават меѓу најпосакуваните ...
jaguar land rover fabrika
Автомобили

Компанијата „Јагуар Ленд Ровер“ ја потврди титулата „Најголем британски производител на автомобили“ истакнувајќи се со својата продукција во 2016 година која беше исклучително успешна за фирмите од Обединетото кралство. Здружението на авто производители и трговци (ЅММТ) извести дека ...