Шпанија

Шпанија

florentino-perez-cristiano-ronaldo
Шпанија

Во летниот преоден рок најголемиот и најзвучниот трансфер беше преселбата на Кристијано Роналдо од Реал Мадрид во Јувентус. За дел од јавноста тоа беше изненадување, за дел тоа беше очекувано со оглед на тоа што самиот Роналдо по ...
kutinjo
Шпанија

Бразилскиот ас, Филипе Кутињо на свој начин ја испрати последната партија на Лионел Меси и неговиот хет-трик против ПСВ во Лигата на шампионите, настап поради кој го доби признанието за играч на енделата во елитното натпреварување. Кутињо едноставно ...
colo-kravata
Шпанија

Исклучувањето кое го заработи Кристијано Роналдо на дуелот меѓу Валенсија и Јувентус се уште предизвикува реакции во фудбалската јавност, а медиумите го актуелизираат со изјавите на дел од авторитетите од овој спорт. Последен кој ја коментираше одлуката на ...
mesi-brada
Шпанија

Играчите на Барселона денеска се вратија на тренинзите откако вчера добија слободен ден од страна на тренернот Ернесо Валверде, а враќањето на секојдневните обврски ни донесе еден новитет кога е во прашање најголемата ѕвезда на тимот. Во последните ...
julen-mikro
Шпанија

По феноменалното издание против Рома во Лигата на шампионите, пред Реал Мадрид е нова обврска во домашното првенство, а следна препрека на избраниците на Хулен Лопетеги ќе биде тимот на Еспањол кој ќе гостува на „Сантијаго Бернабеу“. Овој ...
figo-ronaldo
Шпанија

Португалската фудбалска легенда, Луис Фиго го искажа својот став и даде оценка за Реал Мадрид кој од оваа сезона е без Кристијано Роналдо кој пак се пресели во Јувентус. Меѓутоа и без него „кралевите“ играат добро на почетокот ...
rakitic-dvizenje
Шпанија

Хрватскиот репрезентативец Иван Ракитиќ призна дека во последниот преоден рок сериозно размислувал за понудата на ПСЖ, но на крајот решил да остане во Барселона. Беше јасно дека Ракитиќ добил примамливи финансиски услови, за денеска „Онда Серо“ да објави ...
ramos-atletiko
Шпанија

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос на свој начин и во свој стил му испрати порака Антоан Гризман по тврдењата дека тој е на нивото на Лионел Меси и Кристијано Роналдо, односно дека заслужува да биде меѓу фаворитите ...
barsa-psv
Шпанија

Барселона го победи ПСВ со 4:0 на домашен терен и на најдобар можен начин ја стартуваше новата сезона во Лигата на шампионите, а во моменти кога фановите на каталонскиот гигант останаа воодушевени од уште едно маестрално издание на ...
alves-ronaldo
Шпанија

Екипата на Реал Мадрид во летниот преоден рок остана без големата ѕвезда Кристијано Роналдо кој се одлучи да побара нов предизвик и се пресели во калчолигашот Јувентус. За него Реал не донесе замена, па многумина сметаат дека „кралевите“ ...