Свет

Свет

idze-1
Свет

Игор Стефановски немаше можност да ја тестира патеката во Мост во пресрет на последната трка во ЕТЦЦ шампионатот во која ќе се решава битката за титулата, а тоа се одрази во резултатот на денешните квалификации кои секако се ...
Idze
Свет

Игор Стефановски – Иџе, викендов ја вози последната трка во Чешка, на патеката Мост, со која ќе се заокружи ФИА ЕТЦЦ шампионатот за оваа година. Автомобилскиот ас има огромни шанси за победа и освојување на шампионатот. Тој е ...
ams pres idze
Свет

Агенцијата за млади и спорт преку прес конференција го најави настапот на нашиот најдобар автомобилист во ФИА, Игор Стефановски – Иџе, кој овој викенд  ќе ја вози последната трка во Чешка, на патеката Мост, со која ќе се ...
idze-zolde1
Свет

Игор Стефановски Иџе стигна до својата втора победа во ЕТЦЦ шампионатот оваа сезона, возејќи максимално доминантно на денешната втора трка која се извозе во Белгија и на која феноменално го искористи првото стартно место по повлекувањето во првата ...
idze-zolder
Свет

Игор Стефановски беше навистина добар и имаше контрола на ситуацијата околу задржувањето на второто место кое вчера го обезбеди на квалификациите, но за жал, најверојатно поради проблеми со автомобилот се повлече во бокс на два круга пред крајот ...
idze-ungarija-1
Свет

Игор Стефановски беше феноменален на вчеррашните тренинзи во Белгија и покажа дека ќе атакува за врвот на денешните квалификации на патеката Золдер, а тоа го докажа ова попладне откако се избори за старт од првиот ред. Најдобриот македонски ...
hamilton-kaciga1
Свет

Луис Хамилтон со победата во Монца го презема лидерското место во генералниот поредок во Формула 1, а бидејќи изминатиов викенд и вчера немаше никакви обврски, Британецот се појави на уникатната церемонија на Мерцедес на која беше презентиран првиот ...
sordo
Свет

Хрватска би требало да биде домаќин на една од трките од Светскиот рели шампионат веќе од 2019 година, а организаторите веќе ја одредија и рутата која треба да биде потврдена од ВРЦ (WRC). Промотерот и Меѓународната автомобилистичка федерација ...
idze monza vtora trka mrt
Свет

Откако во Нирбургринг победи и ги покажа капацитетите за триумф кои се наѕираа и на претходната трка во Будимпешта, Игор Стефановски вчера во Португалија го имаше можеби најтешкиот викенд оваа сезона, бидејќи разни околности во голема мера влијаеја ...
idze kvalifikacii budimpesta 2017
Свет

Игор Стефановски се прикажа во навистина добро издание на двете трки кои се извозеа денеска на незгодната патека Вила Реал во Португалија, а само еден сомнителен потег и неспортско движење на Португалецот Родригез го остави нашиот возач без ...