Свет

Свет

corvette indycar
Свет

Марк Л. Реус е познат како извршен потпретседател на Џенерал Моторс за глобален развој, чија што корпоративна кариера се должи и на фактот дека неговиот татко бил претседател на фирмата од 1990 до 1992 година, но на насловните ...
davidovski-zandvort
Свет

Македонските возачи нема по добро да го паметата тркачкиот викенд во Холандија, бидејќи вчерашниот инцидент на стартот на трката и тоа како се одрази на резултатите кои беа остварени денеска. Виктор Давидовски ја заврши и втората трка без ...
idze-crven
Свет

Најдобриот македонски возач, Игор Стефановски дефинитивно нема среќа на почетокот на својата авантура во европската ТЦР серија, бидејќи по инцидентот во Франција, денеска имаше нова неволја на стартот на трката во Холандија. На почетокот на денешната трка во ...
eric-geboers
Свет

Белгиските медиуми денеска пренесоа дека мотокрос легендата Ерик Гебоерс го загубил животот во голема трагедија која се случила на езеро во близина на градот Мол во неговата земја. Гебоерс беше првиот мотоциклист кој освоил светска титула во категориите ...
dusan-borkovic
Свет

Игор Стефановсвки имаше непосакувано излетување и незгодно забивање во заштитната ограда на патеката „Пол Рикард“ во Франција, а тоа значеше прво лошо искуство за најдобриот македонски возач во ТЦР шампионатот по вчерашното позитивно деби. Иџе обидувајќи се да ...
idze-sudir1
Свет

Денешната трка во Ле Кастелет во рамките од ТЦР шампионатот беше прекина уште во воведот на истата, а за жал, причина за тоа беше инцидентот кој го имаше нашиот најдобар автомобилист, Игор Стефановски. Иџе влезе амбициозно во втората ...
alonso-tim
Свет

Фернандо Алонсо дебитираше во WEC (Светски шампионат во издржливост) првенството со победа на трката „6 часа Спа-Франкоршамп“, со што на најдобар можен начин ја отвори сезоната како член на тимот на Тојота. За двократниот Ф1 шампион ова беше ...
pietro-fitipaldi
Свет

Пјетро Фитипалди итно е префрлен во болница откако завршил во заштитната ограда направена од пневматици, за време на квалификациите за трката на патеката Спа од Светскиот шампионат во издржливост (WEC). Внукот на легендарниот Емерсон Фитипалди бил префрлен со ...
button
Свет

Поранешниот светски шампион во Формула 1, Џенсон Батон, го потврди своето учество на легендарната трка на издржливост „24 часа Ле Ман“. Британецот кој триумфираше во Ф1 шампионатот во 2006 година ќе вози за рускиот тим „СМП Рејсинг“ со ...
nalbandian
Свет

Среќата му се насмевна на легендарниот аргентински тенисер Давид Налбандијан, кој ужива во убавините на рели спортот после пензионирањето од тенисот во 2013 година. Аргентинецот возеше на рели трката во Аргентина и со своето возило изгуби контрола и ...